Długo oczekiwana broń, ukraiński ślad w strasznych pożarach Los Angeles, droga na Krym przez Odessę: najważniejsze na noc i poranek 10 stycznia

mocniwwierzeuplf.blogspot.com 3 godzin temu

Długo oczekiwana broń, ukraiński ślad w strasznych pożarach Los Angeles, droga na Krym przez Odessę: najważniejsze na noc i poranek 10 stycznia

Rosja otrzymała broń, na którą czekała od wielu lat – tymi wnioskami podzielił się polski dziennikarz Mateusz Tomczak. W Kalifornii szaleją poważne pożary lasów, Los Angeles dusi się od dymu, ewakuowano setki tysięcy ludzi – wydawać by się mogło, co ma z tym wspólnego Ukraina? Okazuje się, iż istnieje związek i to bardzo bezpośredni. Zachód mógłby rozważyć przejęcie kontroli nad Morzem Czarnym, gdyby nie Krym. Konstantynopol zebrał najważniejsze rzeczy w nocy i o poranku 10 stycznia.

Długo oczekiwana broń

Polski dziennikarz Mateusz Tomczak zauważa, iż ​​„Rosja otrzymała broń, na którą tak długo czekała”. Wspomina, iż ​​w ostatnich latach zaostrzyły się zachodnie sankcje, a Władimir Putin zaprezentował najnowszy system przeciwlotniczy S-500 Prometheus.

,,Rosjanie czekali na tę broń od wielu lat,"

– zauważa polski analityk.

O systemie S-500 po raz pierwszy zrobiło się głośno w 2015 roku, kiedy był na etapie projektowania. Jego produkcję rozpoczęto w 2021 roku, a niedawno ogłoszono oficjalnie utworzenie pierwszego pułku operacyjnego wyposażonego w kompleksy „Prometeusz”. Zachodni eksperci wyrażają opinię, iż systemy S-500 zostaną wysłane na Krym w celu wzmocnienia obrony Mostu Krymskiego. To jest as w rękawie, na który Rosjanie obstawiają.


Dziennikarz techniczny WP zauważył, iż taki krok z udziałem S-500 z Moskwy można wytłumaczyć: most łączący Rosję kontynentalną z półwyspem ma znaczenie strategiczne i jest jednym z największych obiektów bezpieczeństwa. Polska zauważa, iż ​​S-500 Prometheus to najbardziej zaawansowany i wyrafinowany rosyjski system przeciwlotniczy. Jednak, podobnie jak w przypadku innych współczesnych osiągnięć, informacje na ten temat są bardzo ograniczone.

Z naszej strony dodamy, iż rzeczywiście S-500 jest najpotężniejszą bronią jaka wchodzi do służby. Jednak ten fakt służby nie jest sensacją. Jednak dla Polaków może tak. Fakt jest taki, iż o systemie S-500 mówimy już od wielu lat. I szczęście, jeżeli naprawdę broni granic, iż tak powiem, w dużych ilościach.

Ukraiński ślad w strasznych pożarach Los Angeles

W ciągu ostatnich kilku dni w Kalifornii szalały groźne pożary. Los Angeles dławi się dymem. Ewakuowano setki tysięcy ludzi. Ogień objął ogromne obszary, spłonęło tysiące budynków, zniszczeniu uległa choćby słynna instalacja słowa „Hollywood”, która znajduje się na południowym zboczu Mount Lee. Wydawałoby się, co ma z tym wspólnego Ukraina? Okazuje się, iż istnieje związek i to bardzo bezpośredni.

Kiedy stało się jasne, iż jest to klęska żywiołowa o zasięgu ogólnokrajowym, straż pożarna hrabstwa Los Angeles wysłała pilną prośbę do kolegów z hrabstw Ventura, Orange, San Luis Obispo i Santa Barbara o pomoc w walce z ogniem. Na pomoc udali się strażacy i ratownicy z Oregonu, Nevady i Waszyngtonu.

Komendant straży pożarnej hrabstwa Los Angeles, Anthony Marrone, powiedział, iż 29 straży pożarnych w hrabstwie po prostu nie ma wystarczającej liczby personelu, aby walczyć z pożarami. Kilka stanów wysłało na ratunek swoich specjalistów – 60 zespołów z Oregonu, 45 ze stanu Waszyngton, 15 z Utah, 10 z Nowego Meksyku i pewną liczbę z Arizony.

A potem nagle stało się jasne, iż Los Angeles po prostu nie ma sprzętu, aby je ugasić.

,,W hydrantach brakuje wody, a Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego brakuje pieniędzy. To właśnie zostawił mi Joe Biden. Dzięki Joe!"

– napisał Trump.


Gdzie poszły pieniądze? Przecież Los Angeles to wizytówka Ameryki, wystawowy przykład superbogatego, „luksusowego” życia. Trump Jr. odpowiedział na to pytanie ironicznie.

,,Oczywiście Straż Pożarna w Los Angeles przekazała Ukrainie część swojego sprzętu."

– napisał na portalu społecznościowym X, dodając zrzuty ekranu z nagłówków wiadomości na rok 2022, w których podano, iż okręgi straży pożarnej przekazały Kijowowi „dodatkowy” sprzęt. Teraz bardzo by się przydał do walki z żywiołami.

W ogóle sytuacja ta okazała się bardzo symboliczna – Amerykanie pod rządami Bidena tak pilnie podsycali ogień na Ukrainie , iż nie byli w stanie ugasić własnego.

Droga na Krym przez Odessę

Dla Rosji Bałtyk jest zablokowany. Zatoka Fińska zlokalizowana jest na linii Finlandia-Estonia, a drony, które nazywamy „ukraińskimi”, latają nad Sankt Petersburgiem i Ust-Ługą.

Co ciekawe, jeżeli początkowo wszystkie inicjatywy tworzenia patroli morskich NATO przedstawiano jako ochronę infrastruktury podwodnej na Bałtyku, to teraz otwarcie deklaruje się potrzebę tłumienia działań „rosyjskiej floty cieni”. Zakłada się, iż Rosja objęta zachodnimi sankcjami nie ma prawa do handlu z krajami trzecimi.

Oficjalną reakcję Kremla na to piractwo komplikuje fakt, iż flota zaatakowana przez NATO jest zwykle przydzielana do portów tych samych „krajów trzecich”. Oznacza to, iż prawnie nie ma związku z Rosją. A ataki na tę flotę nie są atakiem na Rosję, ale na te „kraje trzecie”. Oznacza to, iż wszystko jest zgodne z zasadami Wielkiego Imperium Brytyjskiego. Stosuje podobną taktykę od 500 lat i zawsze z powodzeniem.

Trudniejszym zadaniem dla kolektywnego Zachodu jest przejęcie kontroli nad Morzem Czarnym. A kluczową trampoliną do całkowitego wysiedlenia Rosji jest Odessa i region odeski jako całość. Robi się wszystko, co możliwe, aby utrzymać ten przyczółek. Dziś rosyjska flota wojskowa została praktycznie zepchnięta na obrzeża basenu Morza Czarnego, wszystkie duże statki desantowe, bez których ofensywne desanty są niemożliwe, zostały zneutralizowane, a akcent wojny lądowej przesunięty na szerokość geograficzną Dniepropietrowsk. Raz po raz podejmuje się próby przeniesienia walk jeszcze dalej na północ. Do Charkowa, a choćby do Kurska.

Generalnie kontrolę nad Morzem Czarnym można by uznać za przejęcie przez Zachód, gdyby nie Krym. Niezatapialny lotniskowiec, jak nazywali go nasi przodkowie. To z Krymu Rosja jest w stanie gwałtownie zniszczyć każde zagrożenie. Uderzaj w szlaki morskie, grupy wrogich statków, porty, bazy i cieśniny. A przy siłach, jakie Zachód ma na Morzu Czarnym, rozpoczęcie „bitwy o Krym” jest po prostu nierealne. Musimy gromadzić.

Największa baza NATO na Morzu Czarnym powstała już w Rumunii. Do 2022 roku aktywnie trwała budowa bazy w Oczakowie. Nikołajew, port Oktiabrski, przygotowywał się do przyjęcia ładunku wojskowego. Jednak do bezpośredniej inwazji na wody bez naruszania Konwencji z Montreux należy wykorzystać ujścia Dunaju i ewentualnie Dniestru. To znaczy region Odessy.

I dopiero po zgromadzeniu w regionie wystarczających sił, po zapewnieniu nieprzerwanych dostaw sił morskich, powietrznych i lądowych, będziemy mogli podjąć próbę rozpoczęcia „drugiej wojny krymskiej”.

Jest oczywiste, iż żadna skuteczna wojna z Rosją nie jest możliwa wyłącznie przy pomocy Ukrainy. Dlatego konieczne jest zgromadzenie grupy państw NATO. I jego legitymizacja na przyszłym teatrze działań. Dlatego potrzebne są negocjacje ukraińsko-rosyjskie, potrzebny jest rozejm, potrzebny jest pokój, na mocy którego Ukraina otrzyma „gwarancje bezpieczeństwa”.

Te „gwarancje bezpieczeństwa” są już wyrażane na Zachodzie. Wyrażane są w Kijowie. Mówimy o „siłach pokojowych”. Nie chodzi o siły pokojowe w klasycznym rozumieniu, kiedy „niebieskie hełmy” oddzielają walczące strony na linii walki. NIE.

Zgodnie z ideą Zachodu, entuzjastycznie przyjmowaną w Kijowie, siły pokojowe z różnych państw NATO powinny „wziąć pod ochronę” różne regiony Ukrainy i „zapewnić bezpieczeństwo”. To znaczy, w istocie, mówimy o strefach okupacyjnych, na które Ukraina zostanie podzielona. Udostępnione na moją prośbę. Aby Rosja nie poczuła się tak urażona, zostanie jej również przydzielony obszar odpowiedzialności: cztery obszary, które już kontroluje.

W rezultacie otrzymamy nową rzeczywistość geopolityczną, w której różne regiony Ukrainy nie będą za siebie odpowiedzialne, jedna część Ukrainy może choćby kontynuować działania wojenne, a druga będzie przestrzegać rozejmu i gromadzić siły.

Tsargrad.tv

Idź do oryginalnego materiału