Szkoła poligonem dla wojny polsko-polskiej. 5 argumentów Weroniki Kostrzewy przeciwko edukacji zdrowotnej

stacja7.pl 4 dni temu

Weronika Kostrzewa w najnowszym komentarzu porusza temat edukacji zdrowotnej – przedmiotu, który rząd pragnie wprowadzić do szkół jako obowiązkowy. Co na to rodzice? Jak wygląda projekt podstawy programowej? Co kryje się pod nazwą tego przedmiotu? Co na to rodzice? A przede wszystkim… co na to Konstytucja?

Czytaj także >>> „37 scen z życia ks. Jerzego Popiełuszki” – Paweł Kęska

5 argumentów przeciwko edukacji zdrowotnej

Weronika Kostrzewa w swoim komentarzu przedstawia 5 argumentów rodzica przeciwko edukacji domowej. Zauważa, iż w podstawie programowej pojawiają się luki, które rządząca w danej chwili partia będzie mogła wypełniać w zależności od potrzeb.

Czy my chcemy szkołę, która wkłada dzieciom do głów różne rzeczy w zależności od tego, kto rządzi? Nie, nie chcemy i nie ma na to zgody, także przez Konstytucję” – mówi Weronika Kostrzewa.

Wychowanie jest w obowiązkach szkoły czy rodziców? A może kwestie światopoglądowe powinny być wpajane dzieciom z różnych stron? Jak ma się do tego edukacja zdrowotna? „Szkoła ma uczyć, a nie wychowywać. To jest nasze zadanie. Możemy się z nim podzielić z kimś, na przykład ze szkołą, chociażby w kwestii religii, ale nie musimy i nikt nie ma prawa nas do tego zmuszać” – mówiła dalej Weronika Kostrzewa.

Zwróciła się także z apelem do obecnych rządzących, by pieniądze, które zostaną przeznaczone na to, by udoskonalić polską szkołę, zostały wydane mądrze i w taki sposób, by pomóc uczniom radzić sobie ze współczesnymi wyzwaniami:

Czy wy wykorzystacie waszą szansę i zrobicie naprawdę dobre rzeczy w szkole, czy zrobicie ze szkoły poligon. Bo jeżeli wprowadzicie przedmiot, który będzie obowiązkowy i tam będą sprawy moralne i światopoglądowe, no to de facto idziemy na wojnę polsko-polską” – powiedziała.

NIE dla EDUKACJI ZDROWOTNEJ. Obejrzyj na naszym YouTube!

  • Edukacja zdrowotna – co na to Konstytucja?
  • Podstawa programowa edukacji zdrowotnej – kot w worku?
  • Edukacja zdrowotna w rodzinie czy w szkole?
  • Szkoła potrzebuje reformy. Ale nie takiej
  • Chodzi o kasę? Kto skorzysta na wprowadzeniu edukacji zdrowotnej do szkół?

Te zagadnienia i wiele więcej cennych spostrzeżeń usłyszycie w najnowszym komentarzu Weroniki Kostrzewy, który już jest dostępny na naszym YouTube!

Źródło

atom
Idź do oryginalnego materiału