Papież spotkał się z delegatami organizacji LGBT. Miał im złożyć istotną obietnicę

poloniachristiana.pl 1 miesiąc temu

Papież Franciszek miał powiedzieć grupie LGBT, iż mianując biskupów w Stanach Zjednoczonych będzie brać pod uwagę ich otwartość na kwestię transgenderyzmu.

Takie doniesienia opublikował magazyn The Times, powołując się na słowa diakona Raymonda Devera. Dever wziął udział w spotkaniu 11 przedstawicieli progejowskiej organizacji New Ways Ministry z papieżem, które odbyło się w Rzymie. Według Devera Ojciec Święty był pod dużym wrażeniem wypowiedzi uczestników. – Franciszek wspomniał, iż sytuacje doświadczane przez osoby transpłciowe będą silniej obecne w jego myśleniu – stwierdził Dever cytowany przez The Times. – Powiedział też, iż kiedy będzie mianować nowych biskupów w USA, weźmie pod uwagę jako kryterium ich otwartość na ludzi transgender – dodał.

Według The Times jeszcze jeden z uczestników spotkania potwierdził, iż Franciszek wypowiedział takie słowa.

Spotkanie Franciszka z 11 przedstawicielami tęczowej organizacji New Ways Ministry trwało aż półtorej godziny. To nieco zaskakujące, iż papież ma tak wiele czasu dla środowisk rewolucyjnych w momencie, w którym w Rzymie trwa Synod o Synodalności, a uczestnicy debatują o tak kluczowych kwestiach jak decentralizacja doktrynalna Kościoła czy diakonat kobiet.

Według The Times oraz Agencji Reutera przedstawiciele New Ways Ministry niedwuznacznie wzywali papieża do zmiany stanowiska Kościoła na temat ideologii transgender.

Sam diakon Dever opowiadał papieżowi o własnym synu, który zaczął uważać się za kobietę. Chłopak rozpoczął przyjmowanie hormonów, a potem próbował popełnić samobójstwo. Według Devera został jednak otoczony przez rodzinę czułą opieką i w efekcie po 10 latach… przeszedł pełną tzw. tranzycję i dzisiaj żyje zadowolony „jako kobieta”.

Jak podaje portal LifeSiteNews.com, na trzy dni przed przyjęciem delegatów organizacji LGBT, Franciszek spotkał się z trzema liberalnymi kardynałami z USA – Josephem Tobinem, Blase Cupichem i Robertem McElroyem. Wśród nich wyróżnia się McElroy, który w ramach dyskusji synodalnych otwarcie popierał zmianę nauczania Kościoła wobec homoseksualizmu.

Na spotkanie nie został zaproszony arcybiskup Waszyngton, kard. Wilton Gregory. Gregory, choć ma na koncie wiele progresywnych działań jak zgoda na udzielanie Komunii św. Joe Bidenowi, wykazuje zarazem pewną niezależność od ideologii liberalnej i pozwolił sobie w tym roku choćby na krytykę niektórych elementów procesu synodalnego.

Źródła: lifesitenews.com, PCh24.pl

Pach

Idź do oryginalnego materiału