Państwo nie będzie już finansować Kościoła w Czechach. Wierni przejmują odpowiedzialność
Zdjęcie: Opoka
Kościół w Czechach doświadcza w tej chwili istotnej zmiany. Zgodnie z ustawą przyjętą jeszcze w 2012 r., państwo ma zaprzestać finansowania Kościoła, a obowiązek przejmą na siebie wierni. Wydaje się, iż świeccy podeszli do tego z dużym zrozumieniem i nowy model sprawdzi się w praktyce. Ostatecznie chodzi jednak o coś znacznie ważniejszego niż finanse...

3 miesięcy temu

![Reakcja zakonnic kibicujących Brazylii stała się wiralem [WIDEO]](https://misyjne.pl/wp-content/uploads/2025/08/pexels-enginakyurt-15483709.jpg)




(2).webp)








