Lekarze skazani na bezwzględne więzienie. Lewica twierdziła, iż Izabela z Pszczyny zmarła przez zakaz aborcji
Zdjęcie: Opoka
Trzej lekarze oskarżeni w związku ze śmiercią ciężarnej Izabeli, która zmarła w 2021 r. w szpitalu w Pszczynie, zostali skazani na kary bezwzględnego więzienia – od roku do półtora roku – oraz kilkuletnie zakazy wykonywania zawodu. Sprawę, w której prawomocny wyrok właśnie zapadł, środowiska proaborcyjne wykorzystywały, nazywając tragicznie zmarłą kobietę ofiarą zaostrzenia przepisów aborcyjnych.

3 miesięcy temu

![Reakcja zakonnic kibicujących Brazylii stała się wiralem [WIDEO]](https://misyjne.pl/wp-content/uploads/2025/08/pexels-enginakyurt-15483709.jpg)




(2).webp)








