🙏Godzina Święta. Listopad. Czwarty Czwartek Miesiąca. Za dusze w Czyśćcu cierpiące.

salveregina.pl 1 miesiąc temu
Zdjęcie: Chrystus-w-Getsemani


Godzina Święta, która przypada na noc z czwartku na piątek to szczególny czas, który możemy poświęcić na adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. W tym czasie możemy zanurzyć się w głębokiej modlitwie, dziękując Panu Jezusowi za Jego Miłość i Ofiarę. Nasza modlitwa jest aktem wynagrodzenia i zadośćuczynienia za grzechy świata oraz uwielbienia Chrystusa Obecnego w Eucharystii. Niech nasza modlitwa i obecność w tym świętym czasie przyniesie nam pokój serca i umocnienie Wiary. Niech ta godzina modlitwy i refleksji zbliży nas do Chrystusa i wypełni nasze serca Jego Miłością.

Godzina Adoracji w nocy o 23.

Nauka I.

Od czasu jak się szerzyć zaczęło przesłodkie nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które prawdziwie mieszka tu z nami i dla nas Miłością bije pod osłoną Hostii Najświętszej, od tego czasu upowszechniać się także zaczęło ćwiczenie duchowne znane w Kościele Bożym pod nazwą: „Godziny Świętej”, przez Pana Jezusa objawione powiernicy Jego Serca Świętej Małgorzacie Marii Alacoque. Ćwiczenie to zależy na tym, ażeby modlitwie poświęcić godzinę całą od 11. do 12. w nocy, z Czwartku na Piątek, na cześć bolesnej modlitwy i konania Pana Jezusa w Ogrójcu. Bardzo jest miłem Najsłodszemu Sercu Pana Jezusa, bardzo pożytecznem dla każdej chrześcijańskiej duszy to ćwiczenie prawdziwie święte, a podwójnie dla nas pożyteczne, gdy ofiarować je zechcemy za cierpiące dusze w Czyśćcu, bo wtedy już nietylko modlitwą samą wielbić będziemy smutkiem uciśnione Boskie Serce Pana Jezusowe, ale do modlitwy przydamy uczynek miłosierny, i najsłodszą pociechę przynieść możemy Zbawicielowi, wyzwalając z więzień Czyśćcowych miłą Mu duszę tą naszą modlitwą, do której przywiązany jest odpust zupełny. Można dostąpić tego odpustu, odprawiając Godzinę Świętą w jakiejkolwiek godzinie od wieczora Czwartkowego (mniej więcej licząc od godz. 4. po południu) do wschodu słońca w Piątek. Przydaje się jakakolwiek modlitwa za Kościół Święty i Ojca Świętego, i Komunia Święta, którą we czwartek lub w piątek dla dostąpienia odpustu ofiarować można. (Ojciec Święty Grzegorz XVI).

Nauka II.

Intronizacja Serca Jezusowego 1922

Godzina Święta (Adoracji) jest to modlitwa myślna lub ustna trwająca godzinę wieczorem we czwartek, na pamiątkę smutku i konania Pana Jezusa w Ogrojcu.

Początek tego nabożeństwa pochodzi od Św. Marii Małgorzaty. Razu pewnego pokazał się jej Pan Jezus i tak do niej powiedział: „Każdej nocy z czwartku na piątek dam ci odczuć ów smutek, jakiego doznawałem w Ogrodzie Oliwnym. Abyś mi towarzyszyła w mej pokornej modlitwie, jaką wtedy zanosiłem do ojca mojego, wstaniesz o godzinie jedenastej, upadniesz na twarz na ziemię, aby uśmierzyć Gniew Boży, i prosić będziesz o Łaskę dla grzeszników, abyś mi osłodziła nieco smutek, jakiego doznawałem opuszczony przez apostołów, którym musiałem czynić wyrzuty, iż jednej godziny nie mogli czuwać ze Mną”.

Niepojętymi Łaskami odpłacał jej Pan Jezus za to pobożne ćwiczenie.

Polecamy wtedy wszystkim przyjaciołom Serca Pana Jezusa, aby odprawiali tę świętą godzinę, o ile już nie każdego czwartku, to przynajmniej przed pierwszym piątkiem miesiąca.

Nabożeństwo to można odprawić w kościele albo w domu.

Nie ma na to żadnej przepisanej modlitwy. Można rozważać o smutkach Pana Jezusa w Ogrojcu, albo o smutku jakiego doznaje, będąc Obecny w Najświętszym Sakramencie. Można w czasie tej godziny odprawiać drogę krzyżową, odmawiać Różaniec, przygotować się do Spowiedzi itp.

Źródło: Adoracja za dusze w Czyśćcu cierpiące 1900r.; Godzina Święta za dusze w Czyśćcu cierpiące 1898r.

Rozmyślanie. Godzina Święta za dusze w Czyśćcu cierpiące.

Intencja.

W Imię † Ojca i Syna † i Ducha † Świętego. Amen.

Jezu Boże mój, bądź miłościw mnie grzesznemu! Maryo bez zmazy poczęta pobłogosław mnie! Pozwól mi razem z Tobą uklęknąć przy Boskim Synu Twoim, smutnym aż do śmierci, w tej tajemniczej Modlitwie i Konaniu dla nas wycierpianym w Ogrójcu. O Dobry Jezu! Który tak bardzo podobasz Sobie w tej modlitwie, będącej przypomnieniem i uwielbieniem Twojej Najświętszej w Ogrójcu modlitwy, Ty, Który Sam objawić raczyłeś Świętej Oblubienicy Twego Serca, iż pragniesz, aby Cię tą „Godziną świętą” wierne Tobie dusze pocieszały, pozwól mi ofiarować Ci tę modlitwę w imieniu dusz Czyścowych, aby Cię uwielbić w tej Tajemnicy Miłości i Boleści Twojej, dzięki Ci złożyć za wszystkie Łaski, jakie stąd płynęły w życiu ziemskim, i teraz jeszcze spływają na biedne dusze w Czyśćcu cierpiące, nagrodzić tą Twoją Boską modlitwą i boleścią za grzechy i winy tych dusz pokutujących, i przez skuteczność tej Boskiej modlitwy uprosić dla nich z Czyśćca wybawienie, o które błagając ofiaruję Ci odpust, jaki zyskać pragnę za duszę N. Spełnij to wszystko, Jezu Najsłodszy, w Sakramencie Przenajświętszym z nami Obecny, a w Niebie królujący z Ojcem i z Duchem świętym. Amen.

I. UWIELBIENIE.

„Christum Jesum in monte Olivarum orantem, venite adoremus!”

Pójdźmy! uwielbiajmy Pana naszego Jezusa Chrystusa, modlącego się na Górze Oliwnej!” (*)

„Przyjdźcie, o dusze błogosławione! z czyścowych więzień waszych, przyjdźcie tu, przed Ołtarz, gdzie się ukrywa jedyny przedmiot naszej miłości, Radujmy się Panu, śpiewajmy Bogu Zbawicielowi naszemu, wyznawajmy Go w psalmach i pieśniach miłości! On jest Bóg Wielki, w maleńkości Utajony, i Pani Król nad Niebem i ziemią, i nie odrzuca ludu Swego, Ten, w Którego Ręku są wszystkie kraje ziemi, i gór wysokości, i smutne otchłanie, gdzie za Nim tęsknią pokutujące dusze. Przyjdźcie, dusze ukochane! które z płomieni czyścowych wyrywacie się ku Niemu, przyjdźcie, pokłońmy się, i upadajmy, i płaczmy przed Panem Bogiem naszym, bo my ludem Jego i owcami Jego pastwiska!… My owieczkami, które On, Pasterz Dobry, wyszukał na manowcach grzechu, i Śmiercią Swoją od śmierci nas wybawił, i wykarmił Swym Ciałem, Swoją Krwią Najdroższą i do wiecznej Niebios owczarni nas przyjmie!

„Pójdźmy więc, uwielbiajmy Pana naszego Jezusa Chrystusa modlącego się na Górze Oliwnej!”

Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu, jak była na początku, teraz i zawsze i na wieki wieków. Amen“.

W imieniu świętych dusz czyśćcowych, jakby otoczony nimi, w zjednoczeniu z Najświętszą Maryą Panną, z Aniołami, ze Świętymi, a szczególnie ze Świętym Archaniołem Gabryelem, z Aniołami Stróżami Świętymi dusz czyścowych, z Świętą Małgorzatą Marią Alacoque, cześć oddaj Panu Jezusowi w Tajemnicy Jego Boskiej modlitwy, konania i boleści ogrójcowej… Patrz! oto po ustanowieniu Eucharystii Najświętszej, opuściwszy Wieczernik, wchodzi do Ogrodu Getsemańskiego z trzema wybranymi Uczniami… Otwiera przed nimi Boskie Swoje Serce, mówiąc, że: „Dusza Jego aż do śmierci smutna”, i wzywając ich, aby Go w tym smutku pocieszali, mówi: „Czujcie i módlcie się ze Mną!” Wchodzi w głąb groty samotnej, klęka, na twarz upada przed Majestatem Ojca, i woła: „Ojcze! jeżeli można, rzecz, niech odejdzie ten kielich ode Mnie, wszakże nie jako Ja chcę, ale jako Ty!…” I trwa długo w ponawianiu tego poddania się Ojcu, w śmiertelnej walce wszystkich uczuć ludzkich: wstrętu, bojaźni, trwogi, smutku, zniechęcenia, tęsknoty… I tak, w ciężkości tej, znikąd nie mając pociechy, bo uczniowie posnęli, „dłużej się modlił” i ukazał się Mu Anioł z Nieba, posilając Go… „i stał się Pot Jego jako krople Krwi zbiegającej na ziemi”, i to samo wołanie z Ust Jego Najświętszych wychodziło: „Ojcze! jeżeli nie może kielich ten odejść ode Mnie, jedno, abym go pił, niech się dzieje Wola Twoja!” I w tej bolesnej modlitwie niewymownego cierpienia, walki i poddania się Ojcu trzy godziny przetrwał, kielich Swój przyjął za nas, i pełen Boskiej siły poszedł cierpieć, dobrowolnie wydając się w ręce grzeszników… Cześć oddawaj Boskiemu Jego Człowieczeństwu ponoszącemu wszystko, co ludzi udręcza… Uwielbiaj Bóstwo Jego w tej dobrowolnie przyjętej słabości… Z duszami czyścowymi złączony, z Getsemanii przejdź do przybytku Pańskiego, a w Przenajświętszej Eucharystii cześć oddawaj Panu Jezusowi, Który tam uniża się jeszcze głębiej niż w Ogrójcu, a stamtąd wzywa cię do czuwania, do modlitwy, jaką On bez przerwy ciągnie w utajeniu Hostii Najświętszej, aż do skończenia świata…

II. DZIĘKCZYNIENIE.

W imieniu świętych dusz czyśćcowych dzięki składaj Panu, iż dla nich wycierpiał Swe bolesne w Ogrójcu Konanie, iż tam smutny był aż do śmierci, aby tym duszom otworzyć źródło skruchy doskonałej, iż Jego Boska modlitwa uprosiła im Łaskę zbawienia. W Dniu Ostatecznym ileż może w Niebie zobaczymy dusz, które już nad samą przepaścią piekła pochwycone i na wieki ocalone zostały przez jaką pokorną, wzgardzoną, nieznaną światu sługę Chrystusową, która przez wierne i pobożne odprawianie „Godziny Świętej” tym duszom uprosiła skruchę serdeczną i nawrócenie, przez zasługę wszech mocną modlitwy Pana Jezusa w Ogrójcu! Ileż może i teraz znajduje się w Czyśćcu dusz takich, które uszły wiecznego potępienia tylko dla tego, iż albo same były wierne w odprawianiu „Godziny Świętej”, a wierność ta zjednała im wytrwanie aż do śmierci, albo też w ostatniej życia chwili zdobyły się na skruchę doskonałą przez Łaskę, jaka dla nich wymodloną została u stóp Najświętszego Sakramentu, w czasie „Godziny Świętej!” Dziękuj też Panu, iż Jego Boleść w Ogrójcu uświęciła na ziemi wszystkie cierpienia dusz teraz w Czyśćcu pokutujących, i wysłużyła im poddanie się Woli Bożej, którego całą niezgłębioną wartość, całą doskonałość teraz dopiero znają i czują. Dziękuj, iż Jego pot krwawy, rozlany w Ogrójcu, i teraz jeszcze aż do końca świata, na Ołtarzu ofiarowany, osładza ich męki, orzeźwia w płomieniach, gasi ogień czyścowy, — iż kielich goryczy, od którego nie odwróciły się Najświętsze Usta Zbawiciela, pozyskał tym duszom szczęście napawania się bez końca u zdroju wiekuistych słodyczy!… Dziękuj, iż i dla ciebie z tej Tajemnicy Męki Ogrójcowej płynie Łaska serdecznej skruchy, nienawiści grzechu, męstwa i rezygnacji w cierpieniu, i dar modlitwy, i miłość Jezusa w Tajemnicy Jego Męki, w Eucharystki Najświętszej.

III. PRZEBŁAGANIE.

Dusze teraz już błogosławione w Czyśćcu, gdy pielgrzymowały na ziemi, jakże często, jak boleśnie, zasmucały Najświętsze Serce Pana Jezusa niewdzięcznością i mnóstwem nieprawości swoich!…

Głównym powodem Męki Zbawiciela w Ogrojcu była trojaka niezgłębiona boleść; grzechy nasze, — kara za te grzechy, czyli Jego Męka Najdroższa, niepożyteczność tej Męki dla wielu, którzy gardząc nią, jej owoce niwecząc, mieli się potępić na wieki!…

Wśród cierpiących dusz w Czyśćcu nie ma żadnej, której grzechy nie stanęły w Ogrójcu przed Okiem Zbawiciela, Łzami krwawymi zalanym, — żadnej, która by niewdzięcznością swoją nie zasmucała niegdyś Jego Serca, — żadnej, która by teraz jeszcze nie pragnęła, aby za nią przepraszano, — żadnej, która by nie potrzebowała zadośćuczynienia, jakie złożyć potrafi tylko Sama Przenajdroższa Męka Jezusowa, przyjęta w Ogrójcu, na Krzyżu spełniona, a w bezkrwawej Ofierze Mszy Świętej ciągle na Ołtarzu wznawiana. Za grzechy tych wszystkich dusz cierpiących, ofiaruj Panu skruchę, jaką Boskie Jego Serce rozdarte było w Ogrójcu, gdy widział zbrodnie całego świata, od początku aż do Dnia Sądnego!…

Dzięki Nieskończonemu Miłosierdziu Bożemu! wśród dusz świętych czyścowych nie ma żadnej, której potępienie wieczne rozdzierało najsroższą boleścią Serce Najświętsze Pana Jezusa. Już one wszystkie zbawione! O jaką wdzięcznością dla Zbawiciela! jaką euforią ta myśl przejmować nas powinna! ale ileż tam się znajduje dusz, które może dla innych były przyczyną wiecznej zguby, wiecznego potępienia w piekle! I któż to nagrodzi Boskiemu Sercu Pana Jezusa? Nikt już, niestety! O błagajmy, abyśmy nigdy nie stali się winnymi tej strasznej odpowiedzialności zguby innych dusz na wieki!…

Ale jeżeli żadna z tych, które są w Czyśćcu nie zasmuciła Boskiego Serca potępieniem swoim, wszystkie, bez żadnego wyjątku, stały się winne Jego Męki, Jego Śmierci krzyżowej: Żadnej tam nie ma duszy, która by nie zadała Jezusowi Ran bolesnych, — a ileż milionów znajduje się takich, które krzyżowały Go grzechami śmiertelnymi nie raz, ale tysiąc razy!… Ileż takich, które przez całe ziemskie życie deptały z pogardą, złością, lekkomyślnością Krew Jego Przenajdroższą, marnując wszelkie Łaski, tak iż w końcu dopiero ostatnia z tych Łask, gwałtem i cudem Miłosierdzia Jezusowego, uchroniła je od zguby wiecznej, wydarła piekłu, gdy już tam! spadały… O jakie nagradzanie! jakie przepraszanie należy się Najsłodszemu Sercu Zbawiciela własną siłą nie podołasz temu, — wołaj na pomoc Maryę Najświętszą, Aniołów, Świętych Wszystkich!…

IV. PROŚBA.

Przez Nieskończoną Potęgę i skuteczność modlitwy Pana Jezusa w Ogrójcu, przez śmiertelny Jego Przenajświętszej Duszy smutek, przez to niewymowne, niepojęte ściśnienie Boskiego Serca, błagaj dla dusz czyścowych o wybawienie, dla siebie o Łaski potrzebne, aby twoje wstawianie się za nimi skuteczniejsze było. Główne dla nas owoce modlitwy Pana Jezusa w Ogrójcu są żal serdeczny za grzechy, Łaska i duch modlitwy, poddanie się Woli Bożej w cierpieniu, i wierność w Służbie, w Miłości Pańskiej.

Smutek, który przytłaczał Boskie Serce Zbawiciela, ofiaruj za niedostateczność skruchy, jaką za grzechy swoje miały na tej ziemi dusze dziś w Czyśćcu tak ciężko cierpiące! Dla siebie samego proś o żal serdeczny, aby wysłuchaniu tej modlitwy u Pana grzechy ci twoje nie przeszkadzały.

Modlitwę gorącą, pokorną, wytrwałą Pana Jezusa ofiaruj za lenistwo i oziębłość w modlitwie, jaką na ziemi dusze te grzeszyły, i proś dla siebie o Łaskę, o ducha modlitwy tak pokornej i gorącej, aby trafiła do Serca Bożego.

Pokorne przyjęcie kielicha Męki i poddanie się Woli Ojca Przedwiecznego, którym Boski Jego Majestat Pan Jezus uwielbił w Ogrójcu, ofiaruj za szemrania i bunty przeciwko Woli Bożej, jakimi dusze czyścowe grzeszyły na tym świecie.

Dla siebie błagaj o doskonałe poddanie się wszystkiemu, czym Cię Pan Bóg doświadczać raczy teraz, lub w przyszłości dotknąć zechce. Choćby to najboleśniejsze było, uznaj w tym zawczasu rękę Ojca, Który chłoszcze, bo kocha, Który zasmuca, by pocieszyć obficiej!

Nareszcie wierność, z jaką Pan Jezus na Swej bolesnej modlitwie wytrwał, i z jaką poświęcił się dla nas biednych aż do śmierci krzyżowej, ofiaruj za grzechy tych dusz, które na ziemi ciągłą niewiernością Łasce, ciągłym podziałem serca między Boga i stworzenie, zasmucały Ducha Świętego. Dla siebie proś o wierność doskonałą, o proste, całkowite, mężne, wytrwałe aż do śmierci oddanie się Miłości Pana Jezusa.

Błagaj w końcu o nawrócenie grzeszników, tych szczególnie, którzy w tej godzinie konają, a pasując się ze śmiercią, nie mają przy sobie żadnej pomocy Kościoła Świętego, żadnego choćby serca przejętego miłością chrześcijańską, które by wspierało ich modlitwą!… Za chwilę te dusze biedne staną przed Sądem Bożym, a może od ciebie, od Twojej modlitwy Pan Jezus uczynił zawisłym ich zbawienie wieczne. Błagaj dla nich o jeden przynajmniej akt skruchy doskonałej, i tej duszy, którą może teraz twoja niegodna modlitwa, przez Zasługi Nieskończone Modlitwy Pańskiej w Ogrójcu, od piekła ocali, poślij zaraz do Czyśćca ratunek miłosierny, ofiarując za nią jakąś modlitwę odpustową i duchowną Komunię, Która będzie zakończeniem tej „Godziny Świętej”. Wystarczy w tym celu pobożne odmówienie modlitwy: „Duszo Chrystusowa, uświęć mnie”… po czym przydać można odpustowе pacierze za Kościół Święty i Ojca Świętego Papieża.

———————————

Przypis do powyższego rozważania:

(*) Invitatorium Pacierzy Kościelnych na święto Modlitwy P. N. J. Chr. w Ogrójcu.

IV. Modlitwa do Przenajświętszego Sakramentu za dusze w Czyśćcu cierpiące

Pociecha Dusz w Czyśćcu Cierpiących 1859

Panie Jezu Chryste! wierzę, iż jesteś Synem Boga Żywego, Któryś na świat przyszedł. Ty jesteś Zmartwychwstanie i Żywot, kto w Ciebie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie. Tyś się z Nieskończonej Dobroci Twojej zmiłował nad umarłym Łazarzem i jego zasmuconymi siostrami Martą i Marią. Tyś wysłuchał ich ufną modlitwę i umarłego Łazarza po czterech dniach z grobu wskrzesił. Najukochańszy Zbawicielu! wysłuchaj tę moją prośbę, niech znajdzie Łaskę Miłosierdzia u Twego Tronu dla zmarłych, którzy w więzieniu Twojej Sprawiedliwości dla grzechów swoich i słabości się znajdują, i na Oblicze Twoje jeszcze spoglądać nie mogą. Wysłuchaj moje wołanie, aby do wolności Dzieci Twoich były przyjętymi.

Panie Jezu Chryste! Tyś się za rękojmię Ojcu Niebieskiemu za grzechy całego świata ofiarował i dług nasz grzechowy na Krzyżu Twoją Najdroższą Krwią zmazał. Niech dusze w Czyśćcu cierpiące mają uczestnictwo w nieskończonej wartości zadośćuczynienia Twego, aby im to, co one uczynić nie zdołają, przez Świętą Mękę i Śmierć Twoją darowane było. Jezu, hojny w Miłosierdziu Twoim i niewyczerpanym skarbie Zasług Twoich, zapłać długi dusz tych cierpiących aż do ostatniego szeląga, aby były wybawione z bolesnego miejsca mąk, a za nieskończoną Dobroć Twoją chwaliły Cię w Niebie na wieki.

Zbawicielu Boży! zanoszę te moje modły Tobie przytomnemu w Najświętszej Tajemnicy Ołtarza, abym wybawienie dusz cierpiących wyżebrał. Wspomnijże na tych więźniów, za których Twojej Sprawiedliwości, Twoje Boleści i Rany, Twoją Krew, Śmierć i Twoje Miłosierne Serce ofiaruję. Jezu, niech Męka Twoja służy za pokutę i cierpienie ich; wylej na nie olej Miłosierdzia Twego z Ran Twoich: Krew Twoja niech zagasi płomienie ich przez Śmierć Twoją i przyjmij je do euforii wiecznego żywota. Ach! Serce Twoje litościwe niech się zmiłuje nad tymi, za których na Krzyżu było zranione.

Modlitwa przepraszająca.

O Jezu, mój Wszechmogący i nieskończenie Miłosierny Boże! Tron Twój jest wieczny w Niebie i niepojętej wspaniałości. Tobie się kłaniają Serafinowie ze wszystkimi Aniołami; i całe Niebo chwali Cię i wielbi na wieki. Jednakowoż raczysz zawsze z nami być prawdziwie i istotnie w Przenajświętszym Sakramencie! Najwyższe Cudo, niepojęta Tajemnico! niezmierna Miłości! Jezu, Królu Nieba i ziemi! któremu się w widomej Hostii niewidzialnemu, jednak prawdziwie przytomnemu z najgłębszym uszanowaniem kłaniam; Tobie się należy nieskończona chwała, nieograniczona miłość i nieśmiertelne dzięki. ale cóż za zniewagi, jaką złość i niewdzięczność zamiast tego musisz cierpieć od nas oziębłych i niegodnych stworzeń! O, ileż to obrazy i zhańbienia zadali Ci grzesznicy w tej Najświętszej Tajemnicy od samego początku, chociaż ją Miłość Twoja na zbawienie i pociechę ich ustanowiła! Z boleścią obudza się we mnie także myśl, iż może i mnóstwo dusz w Czyśćcu za takie zadane Ci zniewagi i nieuszanowania okropne męki cierpieć muszą. O Najwyższy, dla Miłości, ku nam tak bardzo uniżony Majestacie! Na kolanach leżę przed Tobą, przepraszając Cię za liczne obrazy za siebie i wszystkich żyjących ludzi, a szczególniej za wszystkie dusze w Czyśćcu cierpiące. O Boże Dobroci i Miłosierdzia! Proszę o Łaskę i odpuszczenie dla nas wszystkich. Przyjm łaskawie moje najgłębsze upokorzenie i skruszone przeproszenie, które Ci w imieniu Twego Świętego Kościoła zwłaszcza teraz za dusze w Czyśćcu cierpiące ofiaruję. Amen.

V. Odwiedzenie Przenajświętszego Sakramentu w imieniu dusz wiernych zmarłych

Ołtarzyk żałobny wyd. nowe 1892

Najsłodszy Panie Jezu Chryste! prawdziwie Obecny w Przenajświętszym Sakramencie, nawiedzam Cię tu, i po wszystkich na całej ziemi kościołach w imieniu Świętych dusz czyśćcowych, mianowicie N.N. i tych, które cierpią za grzechy przeciwko Najświętszemu Sakramentowi popełnione lub gdziekolwiek na tym świecie czyśćcie swój przed Najświętszym Sakramentem odbywają. W ich imieniu „wierzę w Ciebie, boś Samą Prawdą; nadzieję w Tobie pokładam, bo nieskończenie wierny jesteś; kocham Cię nad wszystko, boś wielkiej miłości jedynie godny”. Wielbię Cię w tej Tajemnicy Miłości i adoracja Twojej Matki Najświętszej, Aniołów Świętych i Kościoła całego na ziemi. Dzięki Ci składam za wszystkie Łaski, które z Przenajświętszego Sakramentu spływały w tym życiu na święte cierpiące dusze, a szczególnie za wszystkie ich Komunie Święte, za wszystkie Msze Święte, które na tym świecie wysłuchały, za wieczne ich zbawienie i za ulgę, jakiej teraz doznają przez Najświętszy Sakrament. Nagrodzić pragnę wszystkie zniewagi i nieuszanowania Przenajświętszego Sakramentu i oziębłość w przystępowaniu do Stołu Pańskiego. Błagam przez ten Boski Najświętszy Sakrament, przez wszystkie Msze Święte i wszystkie Hostie Najświętsze o ulgę w mękach dla tych dusz błogosławionych i o wybawienie ich z Czyśćca i z nimi razem pragnę śpiewać przez wieczność całą: „Chwała i dziękczynienie, bądź w każdym momencie Tobie, o Przenajświętszy, Boski Sakramencie!”

A was, o dusze ukochane! Pozdrawiam Boskim Sercem Jezusa w Najświętszej Hostii bijącym, i dla Jego Miłości proszę, byście ode mnie, gdy już będziecie w Niebie, ucałowały Przenajdroższe Rany Jezusowe, a szczególnie Rany Boskiego Serca i stopy Najświętszej Bogarodzicy, prosząc Jezusa i Maryi, o Łaski dla mnie potrzebne i o Błogosławieństwo, aby mi dane było po szczęśliwym dokonaniu tej ziemskiej pielgrzymki z wami razem wielbić Trójcę Najświętszą po wszystkie wieki. Amen.

„Niech będzie Bóg pochwalony! Błogosławione Święte Imię Jego. Błogosławiony Pan nasz Jezus Chrystus, prawdziwy Bóg i prawdziwy Człowiek. Błogosławione Święte Imię Jezus. Błogosławiony Pan nasz Jezus Chrystus w Przenajświętszym Sakramencie. Błogosławiona najchwalebniejsza Matka Boża, Marya Święta. Błogosławione Imię Maryi Dziewicy Matki. Błogosławiony Bóg w Aniołach i w Świętych Swoich. Amen”.

Rok odpustu za każdy raz.

VI. Komunia Duchowa w imieniu dusz w Czyśćcu cierpiących.

O Panie Jezu, w imieniu dusz czyśćcowych, za które dziś pragnę Cię przyjąć do serca mego, wierzę, iż w Przenajświętszym Sakramencie prawdziwie jesteś Obecny, Bóg Żywy, Słowo Przedwieczne, początek i cel nasz ostateczny, do którego tęsknią dusze w Czyśćcu cierpiące.

Panie, Tyś nadzieją moją całą. Dla tej nadziei, Miłosierdziem Twym odziany, ośmielam się przystąpić do Stołu Twego z tą ufnością mocną, iż ta Komunia Święta przyniesie duszom cierpiącym ulgę, przyśpieszy wybawienie.

Jezu, cały płonący miłością w tej Hostii, Który dusze miłujesz, kocham Cię nade wszystko i jeszcze goręcej kochać Cię pragnę.

Przyjdź do serca mojego!

  • 1 Ojcze nasz i 1 Zdrowaś Marya za konających i grzeszników.
  • 1 Ojcze nasz i 1 Zdrowaś Marya w intencji powszechnego triumfu Najświętszego Serca Pana Jezusa, a specjalnie rozszerzenie codziennej Komunii Świętej, Straży Honorowej, Godziny Świętej i Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w rodzinach.
  • 1 Ojcze nasz i 1 Zdrowaś Marya w intencjach osobistych wszystkich tu obecnych.
  • 1 Ojcze nasz i 1 Zdrowaś Marya za naszą Ojczyznę, zwłaszcza o zachowanie jej od bezbożności.

Najświętsze Serce Jezusa, przyjdź Królestwo Twoje. (5 razy).

Niepokalane Serce Maryi, módl się za nami. (3 razy).

Święty Józefie, módl się za nami.

Święta Małgorzato-Mario Alacoque, módl się za nami.

Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zobacz.

Po adoracji.

Podziękuj Sercu Panu Jezusowemu za otrzymane w ciągu tej adoracji Łaski…

Przeproś za wszystkie swe niedbalstwa…

Odmów 6 pacierzy za Kościół Święty dla dostąpienia odpustu i oddaj go Maryi do rozporządzenia…

Odchodząc, pozostaw swe serce na straży honorowej Boskiego Serca Pana Jezusowego.

Można posłużyć się innymi wersjami Godziny Świętej podanych w linku strony: Czwartek poświęcony ku czci Przenajświętszego Sakramentu.

Zachęcamy do:

  1. podjęcia rozmyślania o Św. Katarzynie Labouré, Dziewicy.
  2. podjęcia ratunku Dusz Czyśćcowych w miesiącu Listopadzie im poświęconym: Listopad – miesiąc dusz czyśćcowych dzień 28
  3. Myśli i nauki o Sądzie Ostatecznym. Dzień 28. Wyrok. Cz. 5
  4. Akcja ratunku dla Polski: Siła Katolickiego Patriotyzmu przez wstawiennictwo dusz czyśćcowych.
  5. Objawienie Cudownego Medalika. Przestroga przeciw przywiarkom względem używania Cudownego Medalika.
  6. Symbolika Cudownego Medalika.
  7. uczczenie Świętej Patronki dnia dzisiejszego, Św. Katarzynę Labouré, Dziewicę: Nabożeństwo do Św. Katarzyny Labouré, Dziewicy.

Poznaj także żywot Św. Katarzyny Labouré, Dziewicy.

Idź do oryginalnego materiału