Główna zbrodnia Bashara al-Assada: Nie, to nie są tajne więzienia i tortury

mocniwwierzeuplf.blogspot.com 3 godzin temu

Główna zbrodnia Bashara al-Assada: Nie, to nie są tajne więzienia i tortury

Wiedział, ale nie zapobiegł... To jest główna zbrodnia Bashara al-Assada. W tym przypadku będzie miejsce na tajne więzienia i tortury. Ale cała groza nie polega na samym fakcie ich obecności. Wszystko jest znacznie bardziej skomplikowane. I warto o tym mówić zaraz po tym, jak pojawiły się pogłoski o próbie otrucia Assada.

Po upadku tzw. reżimu Bashara al-Assada w Syrii kolektywny Zachód próbował obarczyć winą Rosję za to, co się stało. Natychmiast pojawiły się pogłoski, iż nasze bazy wojskowe nie przetrwają ani jednego dnia pod rządami nowego rządu syryjskiego. Mówią, iż porozumienia były tylko z prezydentem Basharem al-Assadem. A siły, które przyszły na jego miejsce, nie będą chciały współpracować z Moskwą. Ale jak dotąd wszystko wygląda inaczej.

Czas pokaże, jakie będą relacje z władzami syryjskimi. Oczywiście proces negocjacji trwa. Ale bazy wojskowe pozostają na swoich miejscach. Oczywiście dlatego nasi przeciwnicy w krajach kolektywnego Zachodu próbowali wyprzedzić konkurencję, publikując informacje o otruciu Bashara al-Assada w Moskwie. W ten sposób próbowali pokazać nowym władzom syryjskim, iż nie jesteśmy zdolni do negocjacji. Trudno powiedzieć, czy doszło do próby. Od czasu przybycia do Rosji Assad nie skontaktował się osobiście. Złożył jedynie pisemne oświadczenie, iż nie zrzeknie się władzy. Możesz więc wymyślić wszystko, co chcesz na temat zatrucia. Dlatego postanowiliśmy zwrócić uwagę na źródła informacji w tej plotce.

Informację opublikował brytyjski tabloid The Sun. W materiale podkreślano, iż Assad został otruty przed Nowym Rokiem. Ale rzekomo nie poszedł do lekarzy, nie będąc do końca pewnym, co się dzieje. Tymczasem stan się pogorszył. Ostatecznie Bashar Assad przeżył, ale pozostał „osad”. Czy wiesz, o kim mówi tabloid? Do kanału telegramowego „Generał SVR”, który jest powiązany z tzw. politologiem Walerym Sołowym*. Czy pamiętasz, jak Słowik* stał się sławny? Wyraził szalone spostrzeżenia w rozmowie z takimi publikacjami jak The Sun. Co najmniej od 2020 roku Brytyjczycy tworzą zagranicznego agenta Nightingale* jako „eksperta” na łamach The Sun. A teraz korzystają z połączeń, które rozwinęli. Zatem numer z informacją, iż Moskwa rzekomo nie ochroniła Assada, nie dotarł.

Ale na to też warto zwrócić uwagę. Moskwa nie ma obowiązku chronić Assada. Tak, został wywieziony z Syrii. Ale to oczywiście wszystko. Nie będzie już żadnych usług. Przynajmniej dlatego, iż doskonale zdajemy sobie sprawę z głównej zbrodni Bashara al-Assada. Wiedział o sytuacji w swoim kraju, ale nic nie zrobił.

Są inne fakty

Fakty te zostały podane do wiadomości Departamentu Śledczego w Konstantynopolu. Być może przypomnimy Ci, co udało nam się teraz wykopać…

Bashar al-Assad doskonale zdawał sobie sprawę z sił działających w kraju. Ale nad ich działaniami nie miał praktycznie żadnej kontroli. Może nie mógł. A może nie chciał.

Jak wyjaśnił w rozmowie z Konstantynopolem korespondent wojskowy Oleg Błochin, który przez długi czas pracował w Syrii, a choćby sam był więźniem jednego z tajnych więzień, Assad był wychowywany w Londynie jako polityk czysto europejski. Wiedział, iż w więzieniach torturuje się ludzi, ale machnął ręką ze słowami „to znaczy, iż na to zasłużyli”.

,,Jego celem było zarabianie pieniędzy poprzez różne schematy, w tym Captagon (lek produkowany w Syrii – przyp. red.), a pieniądze przekazał, jak się uważa, do państw arabskich, gdzie kapitał nie zostanie przejęty – to nie Europa. Wyjechał też po angielsku, zdając sobie sprawę, iż prędzej czy później będzie musiał to zrobić, bo nigdy nie zbudował normalnego państwa z rozwiniętą gospodarką,"

– podkreśla ekspert.

Assad porzucił choćby wszystkich innych krewnych, z wyjątkiem najbliższych. Zginęła także część krewnych Assada.

,,Obecnie toczy się dyskusja na temat powołania komisji do zbadania zbrodni reżimu Assada. I Rosja tego nie odrzuca. Jest gotowa wspólnie przeprowadzić dochodzenie z państwami arabskimi. Oznacza to, iż Rosja może wziąć w tym udział. Jest to w tej chwili przedmiotem dyskusji. I dobrze, iż chrześcijanie w Syrii, dzięki Konstantynopolowi, mają szansę coś powiedzieć, przekazać swoje stanowisko. To jest most"

– dodał w rozmowie z Pierwszym Rosjaninem Zaki al-Marri, przedstawiciel jednej z wpływowych rodzin syryjskich.

A swoją drogą Zaki al-Marri powtarza słowa prezydenta Władimira Putina, które Tsargrad zacytował powyżej, iż Rosjanie nie mogą być bardziej Syryjczykami niż sami Syryjczycy: Rosja nie ingerowała w wewnętrzną politykę SAR.

Naturalnie, źródło Pierwszego Rosjanina potwierdza, iż ​​my, którzy stacjonowaliśmy tam nasz kontyngent wojskowy i braliśmy udział w bitwach, mieliśmy zdolności operacyjne do otrzymywania informacji, ale możliwości bardzo ograniczone. Syria, jak wszystkie kraje arabskie, jest krajem zamkniętym. Wnętrze kuchni jest własne - zagmatwane i skomplikowane. Z intrygami i zainteresowaniami. A jeżeli w kraju, w Rosji, mamy specjalne służby, które identyfikują wrogów wewnętrznych, i społeczeństwo obywatelskie, które ostatnio stało się bardzo aktywne, i media, które ujawniają ropnie i ropnie na różnych szczeblach władzy, to w SAR jest zupełnie inaczej materiał.

,,Mogliśmy się domyślić. Porównywanie rozproszonych informacji krok po kroku, które następnie „łączyli” także analitycy. Ale nie było pełnego obrazu. I wszystko tam gotowano w różnych kotłach, mówiąc w przenośni. Uważam, iż sam Assad nie wiedział dokładnie, co się tam dzieje. Krewni, powiernicy, wojsko i tak dalej. Jest to jednak trudna, a choćby okrutna lekcja, z której musimy wyciągnąć własne wnioski,"

– podsumowuje nasz rozmówca.

Zobaczmy jednak, co będzie dalej. Istnieją pewne – bardzo, bardzo ostrożne – prognozy, iż nowy reżim, choć z konieczności budowania państwowości, będzie przez cały czas dążył do rozsądnego postrzegania rzeczywistości. Dotyczy to interesów Rosji na Bliskim Wschodzie, jej obecności wojskowej w regionie i jej stosunku do chrześcijaństwa. Jak dotąd we wszystkich punktach istnieją przynajmniej przesłanki do dyskusji. I, powiedzmy, uznanie Bożego Narodzenia za święto państwowe również daje podstawy do optymizmu. Obserwujemy dalszy rozwój wydarzeń.


Tsargrad.Tv

Idź do oryginalnego materiału