Abp Depo powołuje Niezależny Zespół do zbadania krzywd i wypracowania zadośćuczynienia
Zdjęcie: Opoka
Abp Wacław Depo ogłosił utworzenie Niezależnego Zespołu Prawno-Historycznego, który ma wyjaśnić wszystkie przypadki krzywd wyrządzonych w Kościele częstochowskim od 1945 r. oraz zaproponować sposoby naprawy i zadośćuczynienia wobec osób pokrzywdzonych. Celem zespołu jest m.in. analiza procedur kanonicznych i państwowych oraz wsparcie dla ofiar.

4 miesięcy temu



![Reakcja zakonnic kibicujących Brazylii stała się wiralem [WIDEO]](https://misyjne.pl/wp-content/uploads/2025/08/pexels-enginakyurt-15483709.jpg)




(2).webp)







