Zmarł 4 lata temu, nikt nie zauważył. Tak właśnie wygląda cywilizacja śmierci
Zdjęcie: Opoka
Artykuł z dzisiejszej Rzeczpospolitej nawiązuje do sprawy poznańskiego emeryta, który zmarł 4 lata temu i dopiero teraz odkryto jego ciało. Anonimowość, społeczna znieczulica, technicyzacja życia – to zjawiska, nad którymi pochylają się autorki. To jednak nie wystarczy. Aby zrozumieć prawdziwe źródło tych problemów trzeba nazwać rzeczy po imieniu: to cywilizacja śmierci w praktyce.

3 miesięcy temu

![Reakcja zakonnic kibicujących Brazylii stała się wiralem [WIDEO]](https://misyjne.pl/wp-content/uploads/2025/08/pexels-enginakyurt-15483709.jpg)




(2).webp)







