Zakończenie roku szkolnego. Słowa wdzięczności od abp. Wojdy

1 godzina temu

Czym są wakacje? Abp Tadeusz Wojda przypomina, iż letni wypoczynek daje coś więcej niż tylko fizyczną regenerację. To przede wszystkim czas na wewnętrzne odradzanie się. Z okazji zakończenia roku szkolnego 2025/2026 hierarcha gorąco dziękuje również nauczycielom za całoroczny trud przekazywania wiedzy i wartościowych wzorców.

Więcej artykułów o Kościele znajdziesz na stronie głównej: ewtn.pl

Źródło: BP KEP
Photo credit: BP KEP
Tekst został opracowany na podstawie oryginalnych materiałów źródłowych przez EWTN Polska.
Jeśli chcesz być na bieżąco zapraszamy do zapisania się do newslettera.
Subskrybuj newsletter
Wesprzyj naszą misję

Odpoczynek i duchowe odradzanie

Koniec czerwca przynosi upragniony czas letniego wypoczynku, na który czekają uczniowie i studenci, wykładowcy i nauczyciele. Z tej okazji abp Tadeusz Wojda złożył wszystkim życzenia euforii i spokojnego pobytu w pięknych miejscach. Przewodniczący Episkopatu położył szczególny nacisk na odnowę wewnętrzną, podkreślając: „Życzę, by ten czas wakacyjny był naprawdę czasem nie tylko odpoczynku, ale odradzania się”.

Hierarcha wyraził nadzieję, iż letnie miesiące stworzą przestrzeń do zdobywania nowych, budujących przeżyć. Wakacyjne doświadczenia mają bowiem sprzyjać naturalnemu pogłębianiu wiedzy, którą uczniowie zdobyli wcześniej w szkolnych ławkach.

Podziękowania za wychowanie w wartościach

W swoim wystąpieniu abp Wojda zwrócił się również bezpośrednio do osób odpowiedzialnych za edukację. Przewodniczący KEP gorąco podziękował nauczycielom za wysiłek, jaki każdego dnia wkładają w kształtowanie młodego pokolenia. Docenił ich pracę słowami o przekazywaniu tego, co najpiękniejsze i co najbardziej buduje człowieka. Hierarcha zaznaczył, iż edukacja obejmuje nie tylko samą naukę, ale przede wszystkim dobre przykłady, świadectwa życia oraz trud wychowania oparty na trwałych wartościach.

Idź do oryginalnego materiału