25 czerwca br. we wspólnocie Salezjańskiego Ośrodka Wychowawczego w Różanymstoku odbyła się uroczystość przekazania obowiązków dyrektora. Był to istotny moment dla całej wspólnoty, będący okazją do wyrażenia wdzięczności za wieloletnią i ofiarną posługę księdza Daniela Kwietniewskiego, który przez wiele lat z oddaniem przewodniczył wspólnocie salezjańskiej.
Jednocześnie powitano nowego dyrektora – pana Karola Domagałę, który odtąd będzie odpowiedzialny za prowadzenie wspólnoty i realizację jej wychowawczej oraz duszpasterskiej misji.
Wydarzenie to ma szczególny wymiar, ponieważ po raz pierwszy w historii Inspektorii Warszawskiej urząd dyrektora został powierzony koadiutorowi. Nie jest to jednak znak zmiany salezjańskiej tożsamości, ale raczej potwierdzenie tego, co od początku było obecne w sercu św. Jana Bosko – iż wspólnota salezjańska jest bogata różnorodnością powołań i darów, a jej siłę stanowi jedność misji oraz wspólna odpowiedzialność za wychowanie młodego człowieka.
Nowemu dyrektorowi dziękujemy za podjęcie tej odpowiedzialnej posługi i życzymy obfitości Bożych łask, światła Ducha Świętego oraz wszelkich potrzebnych darów w kierowaniu wspólnotą salezjańską i realizowaniu jej charyzmatu.






![„Szklanka dobrej rozmowy”: Bóg przychodzi inaczej, niż się spodziewasz [+WIDEO]](https://misyjne.pl/wp-content/uploads/2026/06/slider-do-misyjne-pl.png)








