W kaplicy Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie odbyła się w czwartek uroczysta Eucharystia z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Chorego, obchodzonego corocznie 11 lutego.
To wyjątkowe wydarzenie zgromadziło dyrekcję szpitala, lekarzy, pielęgniarki, personel medyczny oraz pacjentów, którzy modlili się o zdrowie, siłę i duchowe wsparcie dla chorych dzieci oraz ich rodzin. Pracownicy Caritas Archidiecezji Lubelskiej wręczyli dzieciom drobne upominki z okazji zbliżającego się święta.
Msza święta była okazją do refleksji nad cierpieniem i nadzieją, a także wyrazem solidarności z chorymi dziećmi oraz wdzięczności wobec społeczności szpitalnej. W homilii abp Stanisław Budzik mówił o znaczeniu empatii, troski oraz duchowego wsparcia, które – w połączeniu z zaawansowaną medycyną – są najważniejsze w procesie leczenia.
ZOBACZ TEŻ>>> Połowę ciała poparzyła mu rosyjska rakieta. Wzruszające słowa 10-latka: „nie poddawajcie się”
Bierzmowanie na szpitalnym oddziale
Po Eucharystii czworo młodych pacjentów z Kliniki Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej przyjęło z rąk metropolity lubelskiego sakrament bierzmowania. Jest on szczególnym znakiem umocnienia wiary i duchowego wsparcia w trudnym czasie leczenia.
Dalsza część artykułu poniżej.
Aktualnie Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Lublinie dysponuje 444 łóżkami w 19 specjalistycznych klinikach, zapewniając kompleksową opiekę pediatryczną dla dzieci i młodzieży z całej Polski, a szczególnie z regionu środkowo-wschodniego. Placówka zatrudnia około 2 tyś. pracowników, wliczając lekarzy, pielęgniarki, personel medyczny, administracyjny, techniczny, porządkowy oraz obsługę.
Rocznie w szpitalu hospitalizowanych jest około 39 tys. pacjentów, z czego blisko połowa to dzieci i młodzież z rozpoznaniem onkologicznym. Dodatkowo specjaliści szpitala udzielają rocznie ponad 220 tyś. porad medycznych, świadcząc wszechstronną pomoc w zakresie diagnostyki, leczenia i rehabilitacji.
Szpital od lat stanowi jeden z kluczowych ośrodków medycznych w Polsce, zapewniając nie tylko nowoczesne leczenie, ale także wsparcie psychologiczne i duchowe dla swoich pacjentów.
KAI, pa/Stacja7
Źródło
atom