SZCZECIN: Orszak Trzech Króli – Rodzinna euforia i Duchowe Przesłanie

1 dzień temu

Każdego roku 6 stycznia w Szczecinie odbywa się wyjątkowe wydarzenie – Orszak Trzech Króli, które gromadzi mieszkańców miasta na wspólnym kolędowaniu, modlitwie i radosnym świętowaniu Objawienia Pańskiego. Tegoroczny orszak rozpoczął się o godzinie 11:30 przed Urzędem Miasta, gdzie uczestnicy zebrali się na pierwszej części jasełek i wspólnym śpiewaniu kolęd.

Piotr M. Pietrus, źródło: Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska | 06 stycznia 2024 |
Tekst został przetłumaczony i opracowany na podstawie oryginalnych materiałów źródłowych przez EWTN Polska.
Dziękujemy, iż czytasz ten artykuł, to zajmie tylko 4 min.
Jeśli chcesz być na bieżąco zapraszamy do zapisania się do newslettera.
Subskrybuj newsletter
Wesprzyj naszą misję

Wspólnota i Modlitwa na Początek

O godzinie 12:00 uczestników orszaku przywitał metropolita szczecińsko-kamieński, arcybiskup W. Śmigiel, oraz prezydent miasta P. Krzystek. Abp Śmigiel w swoim przemówieniu podkreślił duchowy i wspólnotowy charakter tego wydarzenia, mówiąc:
„Orszak Trzech Króli. Piękne wydarzenie, rodzinne, miejskie, wspólnotowe. Spotykamy się po to, aby wspólnie iść w drogę, aby śpiewać, modlić się i budować więzi między nami. Dlatego bardzo się cieszymy, iż są całe rodziny. Ten orszak ma wymiar religijny, duchowy również po to, aby podzielić się dobrym słowem, pomodlić się, aby ta droga prowadziła nas jako pielgrzymów nadziei do odkrycia prawdy i do odkrycia sensu życia. My wierzymy w to, iż sam Pan Jezus jest sensem życia. Moi drodzy ruszajmy w drogę z radością, z uśmiechem, ze śpiewem i twórzmy wspaniałą szczecińską rodzinę.”

To słowa, które idealnie oddają główny cel i sens organizacji orszaku – integracja rodzin i wspólnoty w duchu chrześcijańskich wartości.

Droga Pełna Radości

Kolorowy i radosny orszak, w którym wzięły udział całe rodziny, dzieci i młodzież, przeszedł ulicami miasta, niosąc śpiew i uśmiech. Uczestnicy, przebrani w tradycyjne stroje nawiązujące do postaci biblijnych, z entuzjazmem uczestniczyli w tej wędrówce wiary i radości. Wśród nich nie mogło zabraknąć Trzech Króli, którzy przewodzili procesji, symbolicznie podążając za gwiazdą betlejemską.

Finał na Placu Adamowicza

Orszak zakończył swoją drogę na Placu Adamowicza, gdzie odbyła się druga część jasełek. Wszyscy uczestnicy mieli okazję zobaczyć scenę pokłonu Trzech Króli nowonarodzonemu Jezusowi. Było to wzruszające przedstawienie, które przypomniało o duchowym znaczeniu Objawienia Pańskiego. Dodatkowo mieszkańcy miasta mogli wspólnie kolędować ze szczecińskim chórem „Na dziecięcą nutę”, co stworzyło niezwykłą atmosferę jedności i radości.

Orszak, Który Łączy

Szczeciński Orszak Trzech Króli to nie tylko wydarzenie religijne, ale także wyjątkowa okazja do budowania więzi międzyludzkich i wzmacniania poczucia wspólnoty. Dzięki zaangażowaniu lokalnej społeczności oraz władz miasta, ten coroczny orszak staje się nieodłącznym elementem tradycji Szczecina, przypominając mieszkańcom o najgłębszych wartościach i sensie świętowania.

Niech tegoroczna euforia z uczestnictwa w Orszaku Trzech Króli stanie się inspiracją do dalszego odkrywania prawdy, sensu życia i budowania relacji opartych na miłości i nadziei, których źródłem jest Jezus Chrystus.

Dziękujemy, iż przeczytałeś ten artykuł. Zapraszamy do zapisania się do newslettera. Wesprzyj naszą misję, przekaż nam darowiznę. Wspólnie możemy zmieniać świat. Dobro, Prawda i Piękno zwyciężą!
Subskrybuj newsletter
Wesprzyj naszą misję

#Szczecin #OrszakTrzechKróli #Kolędowanie #ŚwiętoObjawieniaPańskiego #Rodzina #Wspólnota #Wiara #TrzejKrólowie #Kolędy #Chrześcijaństwo #Radość #Nadzieja #PokłonTrzechKróli #PlacAdamowicza #SzczecińskaRodzina

Idź do oryginalnego materiału