Sprawozdania z ośrodków Legionu MRMSJ

malirycerze.pl 1 miesiąc temu

SPRAWOZDANIE ośrodka szczecińsko-kamieńskiego

Legion Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Jezusowego zatwierdzony w dniu 4 marca 2022 roku przez Arcybiskupa Andrzeja Dzięgę – stabilne zatwierdzenie, istnieje w Szczecinie – dzięki uprzejmości ks. Proboszcza – prałata Aleksandra Ziejewskiego – od 2000 r. w kościele farnym przy parafii św. Jana Chrzciciela ul. Bogurodzicy 3a. w tej chwili skupia 69 osób, należące do różnych parafii miasta i okolic, kilku sympatyków uczestniczących w organizowanych przez wspólnotę adoracjach i wspomagających swoją modlitwą. Legion Szczeciński liczy również 23 osoby przebywające już w wieczności.

Do grupy Małych Rycerzy należy dużo osób starszych, cierpiących, w tym są osoby ciężko chore, łączące się z nami duchowo i ofiarujące swoje cierpienia w intencjach wspólnoty… Ich ból i cierpienie są potężną ofiarą przebłagalną rozbrajającą Sprawiedliwość Bożą i wyjednującą wszystkim łaskę Miłosierdzia i pokoju.

Spotkania modlitewne realizowane są raz w tygodniu – w każdy wtorek miesiąca o godz. 15,00. Rozpoczęcie Koronką do Bożego Miłosierdzia i Mszą św., następnie jest godzinna modlitwa przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, często prowadzone przez z ks. Proboszczem Aleksandra Ziejewskiego (na ile czas księdzu Aleksandrowi pozwala), a potem spotkanie na salce, na którym omawiamy sprawy organizacyjne oraz czytamy lekturę duchową (najczęściej orędzia Zofii Grochowskiej). Od 2013 r. Mali Rycerze ze Szczecina uczestniczą w Kwartalnych Dniach Skupienia organizowanych na terenie diecezji szczecińsko-kamieńskiej dla Wspólnoty i prowadzonych do 2017 roku przez ks. Jacka Skowrońskiego, a od 2017 r. przez ks. Dariusza Skibickiego (w okresie od stycznia 2020 rok do tej pory – przerwa z tytułu covit -19. Od 2023 roku dni skupienia prowadzone są przez ks. Tomasza Pirszela.

Od kwietnia 2005 roku, w każdy drugi piątek miesiąca Legion podejmuje całonocną adorację przed Najświętszym Sakramentem ( w godzinach 21,00 – 7,00 ), z Eucharystią o godz. 21:00.

Jako grupa modlitewna, mając świadomość, iż największą i najdoskonalszą modlitwą jest ofiara samego Boga – Jezusa Chrystusa we Mszy świętej, wspólnota zamawia wiele intencji Mszy św., m.in. w każdy wtorek miesiąca, a ponadto w innych kościołach miasta, w zależności od potrzeb i możliwości, zwłaszcza jeżeli chodzi o szybszy termin odprawienia Mszy św. ( sanktuarium Serca Pana Jezusa, kościół św. Jana Ewangelisty – ks. Pallotyni oraz u księży sympatyzujących ze wspólnotą). Pamięcią modlitewną obejmuje Kościół Święty, Ojca świętego, osoby konsekrowane, wspólnoty zakonne, Ojczyznę, zatwardziałych grzeszników, członków wspólnoty oraz ich rodzin, dusze czyśćcowe itp.. Średniorocznie zamawianych jest (pomijając szczególne akcje) ok 170 intencji Mszy św.

Legion, mając świadomość własnej nędzy i słabości, od wielu lat zamawiał bardzo dużo mszy świętych za rycerzy, a od lutego 2015r. w drugiej połowie każdego miesiąca odprawiane są przez ks. Dariusza Skibickiego regularnie 3 msze św. w następujących intencjach:

  1. Wynagradzająca za grzechy świata, a szczególnie za grzechy Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Jezusowego zwłaszcza archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej.
  2. O Królowanie Trójcy Świętej w Małych Rycerzach Miłosiernego Serca Jezusowego, zwłaszcza
    w archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej, o powołania nowych, młodych rycerzy, o zgodę i jedność Legionu, o gorliwość apostolską, posłuszeństwo woli Bożej i moc Ducha Świętego dla Legionu oraz wierność Królowi Miłosierdzia i rycerskiemu powołaniu – przez wstawiennictwo Patronów Wspólnoty.
  3. O wyrwanie z mocy zła Małych Rycerzy MSJ w Szczecinie, łaskę zdrowia ciała i ducha oraz wypełnienie Woli Bożej dla nich i ich rodzin przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła i św. Patronów miasta.

W 2009 r. Legion Szczeciński przyjął Ikonę Maryi Królowej Trzeciego Tysiąclecia, która od tamtej pory peregrynuje w rodzinach członków Legionu i z poza wspólnoty, tworząc wspólnotę Apostolatu Maryi Królowej Trzeciego Tysiąclecia.

Od września 2018r. w pierwszej połowie każdego miesiąca ks. Tadeusza Bachorz odprawia 3 msze św.
w intencjach o podobnym brzmieniu do intencji podanych powyżej, ale obejmujące wspólnotę Apostolatu Maryi Królowej Trzeciego Tysiąclecia modlitwą mszy świętej.

W celu objęcia legionu dodatkową ochroną, w dniu 23.08.2017r. zostało zamówionych 7 mszy św. wieczystych za rycerzy w tym za kapłanów prowadzących wspólnotę.

Legion czynnie uczestniczy w życiu naszej parafii – procesje, adoracje, droga krzyżowa.

Od 2009 roku Mali Rycerze czynnie włączyli się w tzw. Jerycho Różańcowe organizowane na terenie całego miasta. Początkowo przy bazylice 7 – dób, aktualnie – 3 doby. Należy zauważyć, iż Rycerze należą do różnych parafii miasta, a uczestniczą chętnie nie tylko w Jerychu przy bazylice ale i innych kościołach Szczecina.

Wiele osób ze wspólnoty mocno zaangażowało się w propagowanie Ogólnopolskiej Krucjaty Różańcowej podjętej przez o. Paulinów z Częstochowy oraz Nowenny Pompejańskiej, tak szeroko rozpowszechnionej w naszej diecezji. Również większość Rycerzy należy do Wspólnot Nieustającego Różańca powstałych przy Bazylice Św. Jana Chrzciciela, jak też w innych parafiach (powstałych w okresie – październik – grudzień 2009r. w którego tworzeniu uczestniczyliśmy) – w naszej parafii powstały trzy takie wspólnoty oraz do Apostolatu Maryi Królowej Trzeciego Tysiąclecia (który w Szczecinie tworzyliśmy). Wielu kapłanów (w tym każdy kapłan przydzielany przez księdza proboszcza do prowadzenia wspólnoty) zostało objętych przez Rycerzy szczególną modlitwą poprzez Apostolat Margerytka. Na przełomie roku 2015/2016 Legion ze Szczecina zamówił 4 cykle 30 dniowych mszy świętych w intencji „o intronizację Jezusa Chrystusa na Króla Polski oraz o powstrzymanie nowego porządku świata” (msze święte były odprawiane od grudnia 2015r. do czerwca 2016r.). Ponadto w maju 2016r. został zamówiony 30 dniowy cykl mszy św. w int. kapłanów, a we wrześniu 30 dniowy cykl mszy wynagradzających za grzechy Narodu Polskiego.

Na przełomie ostatnich 5 lat legion zamawiał zamawia wiele mszy św. (w tym mszy św. wieczystych) w intencji rządu polskiego.

Ponadto grupa uczestniczy w ogólnopolskich inicjatywach Małych Rycerzy podejmowanych
w określonych intencjach; typu: 40-dobowe Jerycho modlitewne (grupa szczecińska, 5 dób), codzienna lektura Pisma Świętego przez 90 dni, w okresie wielkopostnym podjęcie 40-dniowego postu (każdego dnia inna osoba), odmawianie siedmiu koronek, zamawianie ustalonych intencji mszalnych w ośrodkach całego kraju, tak, aby każdego dnia przez cały miesiąc była odprawiana inna Msza św. i inne. Poza tym w 2010r. Rycerze uczestniczyli w tworzeniu grup postnych za Ojczyznę i Kapłanów (post przez cały czas kontynuowany). 15 kwietnia 2012 roku, na Jasnej Górze w Święto Bożego Miłosierdzia, Legion Małych Rycerzy MSJ podjął Krucjatę Wieczystej Adoracji Wynagradzającej Najświętszym Sercom Jezusa i Maryi za grzechy Polski I Polaków, ofiarowaną za naszą ojczyznę, w której grupa szczecińska czynnie uczestniczy. Legion czynnie uczestniczył w akcji „Różaniec do granic”.

Każdy Rycerz, w miarę swoich możliwości, zabiega o codzienne uczestnictwo w ofierze mszy św.

Inne działania na przełomie lat:

1) obrona Krzyża i wartości chrześcijańskich:

– walka o nieusuwanie Krzyża z urzędu miasta w Świnoujściu, zwłaszcza w czasie trwania rozprawy sadowej – poprzez post i zamawiane Msze św. o zwycięstwo Prawdy (sprawa została objęta całonocną adoracją modlitewną przed Najświętszym Sakramentem);

– włączenie się w walkę z kondomatami na terenie miasta (wysyłanie e-maili do radnych Miasta, co wywołało silny odzew dziennikarzy);

– ochrona telewizji publicznej przed wprowadzaniem treści satanistycznych do programów telewizyjnych
i obsadzaniem stanowisk osobami powiązanymi ze środowiskiem satanistyczno-okultystycznymi (Nergal) – petycje wysyłane drogą elektroniczną

– walka o rodzinę – wspieranie działań na rzecz zmniejszenia rozwodów – wspomaganie finansowe fundacji Mama i Tata;

– obrona małżeństwa i rodziny – wysyłanie drogą elektroniczną protestów przeciwko zmianom w prawie na rzecz homoseksualistów i związków partnerskich;

– zachęcanie do modlitwy różańcowej w swoich środowiskach życia i pracy np. założenie w zakładzie pracy Róży Różańcowej;

– zbieranie podpisów w obronie radia Maryja i Telewizji Trwam;

2) obrona dzieci nienarodzonych:

– każdorazowo przy zmianach ustaw dot. zapisów ochrony prawnej życia ludzkiego – zbieranie podpisów
w obronie dzieci nienarodzonych (pisanie listów, podpisywanie petycji również drogą internetową);

– na przełomie lat w 2008-2009, przez 9 miesięcy prowadzenie adoracji I sobotnich w intencji Dzieci Nienarodzonych;

– uczestnictwo w jednodniowej ogólnoświatowej akcji internetowej w obronie nienarodzonych poprzez podejmowanie modlitwy i postu (27 listopada) ;

– włączanie się każdego roku w akcję Uratuj Świętego, której celem jest 9-dniowa modlitwa za dzieci poczęte, zagrożone aborcją.

– uczestnictwo w Marszu dla Życia organizowanym w Szczecinie od kilku lat;

3) ochrona miasta

– ofiarowanie modlitw, postu, a zwłaszcza zamawianie intencji Mszy św. w obronie mieszkańców Szczecina przed wpływami zła – Targi Sydonii ( parę lat temu, zanim sprawa została upowszechniona za pośrednictwem ks. Chrystusowców, rycerze b. mocno czuli temat zagrożeń duchowych dla mieszkańców miasta i okolic płynących z organizacji tego rodzaju imprez);

– ofiarowanie modlitw, postu, a zwłaszcza zamawianie intencji Mszy św. w obronie mieszkańców Szczecina przed wpływami zła – Usypywanie przez mnichów buddyjskich tzw. Buddystycznej Mandali Życia w Książnicy Pomorskiej w 2008r. (część osób trwała na adoracji przed Najświętszym Sakramentem,
a część poszła nad Odrę wrzucając medaliki Niepokalanej i św. Benedykta do rzeki);

W ramach działań w sferze materialnej, Rycerze w części sfinansowali zakup sprzętu liturgicznego do kaplicy szpitalnej przy ul. Unii Lubelskiej, a także w bazylice św. Jana Chrzciciela – bielizny ołtarzowej, jak również obrazu św. s. Faustyny i XIII stacji Drogi Krzyżowej, zakup figury św. Jana Ewangelisty oraz ofiary na Korony i inne wota do obrazu Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski.

Rycerze czynnie udzielają się w świadczeniu sobie wzajemnie, a także innym – pomocy materialnej, poprzez wsparcie finansowe, nieraz zapewnienie pracy, mieszkania, w wielu wypadkach wspomagają, finansując drugim wyjazd na pielgrzymki, czy rekolekcje.

mr Anna A.S.

Szczecin, dnia 22.08.2024 r.

Sprawozdanie ośrodka wrocławskiego

Informacje o działalności Grupy Modlitewnej Legionu Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Jezusowego przy Parafii św. Trójcy we Wrocławiu, ul. Krzycka 42

Legion Małych Rycerzy MSJ to wspólnota, która powstała na terenie Polski w 1991 r.

Założycielką jest śp. s. Zofia Grochowska. We Wrocławiu, dzięki staraniom i wytrwałej modlitwie Donaty Schimy utworzono wspólnotę pod nadzorem ks. prałata Jana Czaplińskiego w roku 1997. Za datę rozpoczęcia działalności przyjęto 12.04.1997 r. tj. dzień kiedy nasza animatorka otrzymała Dyplomik Małego Rycerza MSJ. W roku 2022 obchodziliśmy 25-lecie wrocławskiej Grupy Modlitewnej. W roku 2002, po przejściu na emeryturę ks. prałata Jana Czaplińskiego, opiekę przejął ks. Andrzej Szyc, nowy ksiądz proboszcz parafii.

Nasza działalność skupia się na codziennych obowiązkach i powinnościach Rycerza wynikających z Regulaminu.

Obecnie Grupa Modlitewna we Wrocławiu skupia 49 osób, należących do różnych parafii na terenie miasta i okolic oraz kilku sympatyków uczestniczących w organizowanych przez wspólnotę adoracjach i wspomagających nas swoją modlitwą.

Do Grupy należy wiele osób starszych, cierpiących, w tym są osoby ciężko chore łączące się z nami duchowo i ofiarujące swoje cierpienia w intencjach wspólnoty. Ich ból i cierpienie są potężną ofiarą przebłagalną, wyjednującą łaskę miłosierdzia i pokoju.

Od początku spotkania modlitewne odbywały się dwa razy w miesiącu: w 2-gą sobotę miesiąca od 13.00 – 18.00 z ofiarą Mszy św. o godzinie 15.00 i wystawieniem Najświętszego Sakramentu po Mszy św. w 4-tą sobotę miesiąca modlitwy rozpoczynano o godz. 21.00, przy wystawionym

Najświętszym Sakramencie do godz. 6.00 następnego dnia, niedzieli, po czym Rycerze uczestniczyli w ofierze Mszy św. w zamówionej intencji.

Czas pandemii zmienił naszą działalność. Adoracje nocne od lutego 2022 r. zostały zawieszone. Aktualnie spotykamy się, aby wielbić i dziękować Panu Bogu za Jego Miłość i Miłosierdzie, w 2-gą sobotę każdego miesiąca. Modlitwy przed wystawionym Najświętszym

Sakramentem rozpoczynamy o godz. 12.00. O godz. 14.00 uczestniczymy w ofierze Mszy św.

Nasze modlitwy ofiarujemy w intencji wszystkich ludzi i całego świata. Przepraszamy i wynagradzamy za grzechy świata, nasze i naszych rodzin błagając o Miłosierdzie Boże, by pokój zapanował w sercu każdego człowieka. Prosimy o potrzebne dary Ducha Świętego.

Ofiarujemy nasze modlitwy w intencjach Ojca św. i za jego osobę, za cały Kościół Powszechny: za kardynałów, biskupów, kapłanów. Polecamy Miłosierdziu Bożemu dusze w czyśćcu cierpiące, dzieci nienarodzone, ofiary wojny oraz prześladowanych chrześcijan.

Na spotkaniach odmawiamy: Różaniec św., Koronkę do Bożego Miłosierdzia, Drogę Krzyżową, litanie, śpiewamy pieśni okolicznościowe.

Jako grupa modlitewna, mając świadomość, iż najdoskonalszą modlitwą jest ofiara samego Jezusa Chrystusa we Mszy św., wspólnota zamawia intencje Mszy św. w innych kościołach, w zależności od potrzeb i możliwości np. – w latach 2012-2014 w Sanktuarium p.w. św. Filomeny w Gniechowicach oraz u księży powiązanych z Legionem MRMSJ.

W roku 2022 zamówionych i odprawionych było 51 Mszy św. w różnych intencjach.

Bierzemy udział w rekolekcjach i spotkaniach organizowanych przez Zarząd Legionu: w Częstochowie coroczne zawierzenie Legionu Najświętszej Maryi Pannie, w Niepokalanowie Triduum ku czci Boga Ojca.

Nasza grupa modlitewna uczestniczy w życiu parafii pw. Trójcy Świętej, gdzie dzięki uprzejmości ks. proboszcza Andrzeja Szyca możemy na comiesięcznych spotkaniach oddawać cześć Panu Bogu, uczestniczymy w procesjach, adoracjach, Drodze Krzyżowej.

Ponadto nasza Grupa Modlitewna uczestniczy w ogólnopolskich inicjatywach Małych

Rycerzy MSJ, podejmowanych w określonych intencjach: Krucjata Adoracji nocnych w rodzinie, Krucjata Wieczystych Adoracji wynagradzających za Ojczyznę, post o nawrócenie grzeszników (praktyka postu przez 12 piątków).

Wzorem założycielki wspólnoty otaczamy gorliwą modlitwą kapłanów tworząc „Margaretki”.

W roku 2022 były odmówione przez nas 3 Nowenny Pompejańskie w intencjach: o nawrócenie Rosji i ochronę świata, o ocalenie Polski i Polaków i o łaskę pokoju dla Polski i świata.

Inne działania na przełomie lat: różaniec do granic, wielka pokuta, starania o ustanowienie święta Boga Ojca (zbieranie podpisów pod petycją do Ojca św. Benedykta XVI i Franciszka), koronka na ulicach miast; duchowa adopcja dziecka poczętego z modlitwą pod szpitalem przy ul. Borowskiej we Wrocławiu (w 1-szą sobotę miesiąca, od roku 2021 do czerwca 2022 r.), marsz dla życia – 09.10.2022, zawierzenie 33 dni św. Józefowi, 33-dniowe zawierzenie Jezusowi przez Maryję wg św. Ludwika Marii Grignion de Montfort, 7 koronek w intencjach podanych przez założycielkę Legionu (1 raz w tygodniu).

Większość Rycerzy należy do Wspólnot Nieustającego Różańca powstałych we Wrocławiu w 2009 r. We Wrocławiu dzięki wielkiemu zaangażowaniu Rycerki LMRMSJ powstało 31 Wspólnot Nieustającego Różańca i w ten sposób modlitwa różańcowa w naszym mieście trwa nieustannie.

Mając świadomość, iż Maryja jest pośredniczką wszelkich łask podjęliśmy 46-dniowe zawierzenie pod płaszczem Matki Bożej z Guadalupe: od 28.10.2022 do 12.12.2022 połączone z okryciem płaszczem Maryi w Gwizdowie (Podkarpacie), od 02.01.2023 do16.02.2023 oraz od 19.03.2023 do 03.05.2023 – 46 dni za Polskę o Miłosierdzie Boże z prymasem bł. Stefanem kardynałem Wyszyńskim i bł. Elżbietą Różą Czacką.

Nasza założycielka 15.04.1995 r. powiedziała: „Niech w waszym życiu jako Wspólnocie MRMSJ będzie jedno hasło Miłość Boga i bliźniego”. Dlatego rycerze udzielają sobie pomocy materialnej, poprzez wsparcie finansowe umożliwiające drugim wyjazd na pielgrzymki i rekolekcje.

Na uwagę zasługują znaczne ilości zamawianych Mszy św. przez Zarząd Legionu MRMSJ w intencjach pilnych, ważnych i adekwatnych do sytuacji i wyzwań duchowych i życiowych, w których mamy udział.

Legion Małych Rycerzy MSJ spełnia ciche i pokorne apostolstwo ku chwale Bożej.

Sprawozdanie (1) z działalności Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Jezusowego w Kraśniku

Nasza wspólnota małych rycerzy liczy prawie 30 lat, a można też liczyć, iż już przeszło 32 lata. Mianowicie zaczęło się od adoracji prowadzonych w kaplicy szpitalnej w Kraśniku od 25 stycznia 1992 r./ dzień nawrócenia Świętego Pawła pod wpływem broszurki o adoracjach prowadzonych w kościele Chrystusa Króla w Warszawie w okresie od sierpnia 1980 r. do stanu wojennego /później wznowionych /. Pod wpływem tej lektury zaczęłyśmy adoracje we cztery, a na dziesiątej adoracji było nas 40 osób. Ówczesny ksiądz proboszcz po wnikliwej rozmowie i udzieleniu pewnych wskazówek wyraził zgodę i błogosławieństwo.

Po trzech latach modlitwy w kaplicy w każdą sobotę, tj. na początku 1995r. „wpadła nam w rękę” książka Zofii Grochowskiej „Czas ostatniej szansy„ wydana przez Apostolstwo Miłosierdzia Bożego w Warszawie. Była tam mowa o tworzącym się Legionie Miłosierdzia Bożego z propozycją przyłączenia się do tworzącej się wspólnoty i zapisach u Zofii Grochowskiej w Tolkmicki lub Apostolstwie Miłosierdzia Bożego w Warszawie przy ul. Nowogrodzkiej 44. Sądzę, iż to pod działaniem Ducha Świętego, bo pod koniec lutego 1995r. wysłaliśmy pierwsze zgłoszenia do Apostolstwa Miłosierdzia Bożego w Warszawie i zapisało się od razu kilkanaście osób. Pierwsze wpisy były z datą 28.02.1995. i 25.03.1995r. następne to rok 1996 i kolejne lata. Tak też grupa adoracyjna przekształciła się w Legion Małych Rycerzy Miłosierdzia Bożego, a od 1998 r. we wspólnotę Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Jezusowego

Kiedy księża Jezuici z Sanktuarium Serca Jezusowego w Kaliszu objęli patronat nad Legionem Małych Rycerzy i na spotkaniu w dniu 26 listopada 1998r. wyodrębnili 26 ośrodków rejonowych wspólnoty, jednym z takich ośrodków został mianowany Kraśnik obejmujący ponad 30 miejscowości, w których łącznie było 235 osób małych rycerzy. Stąd też do tej pory, choć wiele się zmieniło jednak z Kraśnikiem łączą się też inne miejscowości z diecezji lubelskiej, ale też i sandomierskiej.

Przez ten okres od 1998r. do 2016 r. co roku jeździliśmy na triduum poświęcone Bogu Ojcu do Kalisza, a od 2017 r. do Niepokalanowa, po drodze do Świętego Stanisława Papczyńskiego w Górze Kalwarii, na zawierzenie Matce Bożej do Częstochowy, do Łagiewnik modląc się o Miłosierdzia Boże u Króla Miłosierdzia oraz organizowaliśmy inne pielgrzymki we własnym zakresie. Uczestniczyliśmy w wielu inicjatywach wspólnoty organizowanych na szczeblu zarządu, jak i lokalnym, między innymi we Włocławku Polska pod Krzyżem , czy w Różańcu do Granic w Strzyżewie, w Sanktuarium Świętego Andrzeja Boboli w Warszawie,

W 2014 r. organizowaliśmy w Kraśniku dwudniowe rekolekcje. Aktualnie organizujemy jednodniowe dni skupienia lokalne przy kościele Miłosierdzia Bożego w Kraśniku. W bieżącym roku mieliśmy dzień skupienia z księdzem cystersem z Wąchocka o. Benedyktem Zielińskim.

Uczestniczymy też we wszystkich uroczystościach lokalnych przy naszej parafii i włączamy się w inicjatywy, czy potrzeby parafii.

Od lat zamawiamy przynajmniej raz w miesiącu Msze święte w ważnych intencjach w naszym kościele. Modlimy się za kapłanów, za wspólnotę, o pokój na świecie, za naszą Ojczyznę, zamawiamy też Msze Święte w innych kościołach w zależności od potrzeb. W każdy trzeci piątek miesiąca są u nas Msze Święte zbiorowe do Miłosierdzia Bożego. Od lat składamy tam intencje o ustanowienie Dnia Boga Ojca Stworzyciela, za kapłanów, grzeszników, dusze czyśćcowe, dzieci nienarodzone itp.

Odmawiamy nowenny przed świętami takimi jak: Święto Boga Ojca, Chrystusa Króla, Matki Bożej Szkaplerznej, czy Częstochowskiej. Uczestniczymy w odpustach w naszym kościele w Dzień Miłosierdzia Bożego i Świętej Faustyny, i w tych dniach od godz. 15-tej do wieczorowej Mszy Świętej prowadzimy adorację Najświętszego Sakramentu, zawsze też prowadzimy adoracje związane ze Świętem Boga Ojca, czy Chrystusa Króla.

Co roku w dniu 28 września uczestniczymy w modlitwie koronkami do Miłosierdzia Bożego na ulicach miast. Każdego 5-go dnia miesiąca, lub około tej daty odmawiamy 7 koronek do Miłosierdzia Bożego w różnych intencjach poprzez Rany Pana Jezusa. Co roku prowadzimy adoracje w kościele Miłosierdzia Bożego w Kraśniku w triduum paschalne. Przez pewien okres prowadziliśmy całonocną adorację w wielki czwartek.

W kaplicy szpitalnej w Kraśniku modliliśmy się przez 27 lat w każdą sobotę i nie tylko, do czasu likwidacji kaplicy tj. do czerwca 2019 r.

Po zlikwidowaniu kaplicy modlimy się w kościele, ale już nie mamy cotygodniowych adoracji, nie mamy też żadnego pomieszczenia, gdzie moglibyśmy się spotykać, nie mamy opiekuna kapłana, choć z każdą inicjatywą zwracamy się do księdza proboszcza. Spotykamy się tylko na Mszach Świętych, czy przed kościołem po Mszy Świętej, chyba, iż organizujemy jakieś większe spotkanie, czy czuwanie.

Prowadzimy kronikę wspólnoty, już w trzeciej księdze, gdzie wpisujemy ważniejsze sprawy, spotkania, udokumentowane zdjęciami z tych okoliczności.

Przez ten okres 30 lat część osób odeszło do Pana, niektórzy nie mogą uczestniczyć we wspólnych modlitwach ze względu na podeszły wiek i zły stan zdrowia. Niektórzy przeszli do innych wspólnot, niektóre miejscowości wykruszyły się zupełnie.

I tak z 5-ciu parafii kraśnickich łącznie we wspólnocie jest 47 osób w tym z naszego kościoła Miłosierdzia Bożego 19 osób. Z tych 47 wszystkich – 14 osób jest chorych nie uczestniczy we wspólnych modlitwach, a z naszej parafii 6, co nie znaczy, iż nie modlą się w domu. W ostatnim czasie do wspólnoty wstąpiło 5 osób. Licząc członków z rejonu tj. z parafii w Batorzu, Chełmie, Ćmilowie, Hucie Józefów, Lipie, Polichnie, Łęcznej i Puchaczowie, Michowie, Stróży, Wojciechowie, Zdziłowicach łącznie jest ponad 80 osób.

Niektórzy jednak pytają dlaczego wspólnota jest nie zatwierdzona i to powstrzymuje pewne osoby do wstąpienia, również kapłani lepiej traktują wspólnoty zatwierdzone przez kościół np. Legion Maryi od takiej wspólnoty jak nasza, która niby jest przy kościele, ale nie całkiem w kościele.

Nadmienię jeszcze, iż jest pewna grupa osób, która łączy się z nami choć nie należą do wspólnoty, jeżdżą z nami na pielgrzymki, przychodzą na modlitwy, niektórzy się namyślają czy się nie wpisać, gdyby wspólnota była oficjalnie w kościele na pewno mieliby większą chęć przynależenia do niej. Otrzymujemy 50 sztuk czasopisma „Głos Małego Rycerza” dla samego Kraśnika toteż jest kilkanaście osób, które systematycznie czytają choć nie są we wspólnocie i interesują się tym co się dzieje, łączą się w modlitwie.

Z sąsiednich miejscowości rycerze nasi, ci którzy mogą czytać, otrzymują po kilka egzemplarzy Głosu MR.

Tak w wielkim skrócie przedstawia się nasza działalność. Dziękujemy Prezesowi wspólnoty i całemu Zarządowi za współpracę, inicjatywy, serdeczność i życzliwość.

Dziękujemy też kapłanom opiekującym się wspólnotą, poświęcającym nam czas i modlitwę i wspierającym nas.

Za wspólnotę MR MSJ

mr Cecylia D.

Sprawozdanie (2) ośrodka lubelskiego

Nasza wspólnota Legion Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Jezusowego w Kraśniku liczy prawie 30 lat. Pierwsze wpisy są z datą 28.02.1995. i 25.03.1995r. następne to rok 1996 i kolejne lata. Zaczynaliśmy adoracje jako grupa modlitewna w 1992 r, a następnie grupa ta przekształciła się w Legion Miłosierdzia Bożego, aktualnie Legion Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Jezusowego,

Przez 27 lat modliliśmy się w każdą sobotę w kaplicy szpitalnej, a podlegaliśmy pod parafię Miłosierdzia Bożego w Kraśniku. Kiedy kaplica została zlikwidowana w 2019 r. modlimy się w kościele Miłosierdzia Bożego , ale już nie w każdą sobotę, a każdego 5-go dnia miesiąca lub w pierwszą niedzielę oraz w każdy trzeci piątek , kiedy odprawiane są Msze święte zbiorowe do Miłosierdzia Bożego, gdzie zawsze składamy różne ważne intencje.

Przez ten okres 30 lat część osób odeszło do Pana, niektórzy weszli nowi do wspólnoty i tak aktualnie z 5-ciu parafii kraśnickich łącznie we wspólnocie jest 47 osób w tym z naszej parafii Miłosierdzia Bożego 19 osób. Z tych 47 wszystkich – 14 osób jest chorych nie uczestniczy we wspólnych modlitwach, co nie znaczy, iż nie modlą się w domu. W ostatnim czasie do wspólnoty wstąpiło 5 osób. Z nami łączą się też osoby z dawnego rejonu tj. z parafii w Batorzu, Chełmie, Ćmielowie, Hucie Józefów, Lipie, Polichnie, Łęcznej i Puchaczowie, Michowie, Stróży, Wojciechowie, Zdziłowicach łącznie jest ponad 80 osób. Razem jeździmy na czuwania, zjazdy, niektórzy przyjeżdżają też do nas na dzień skupienia.

Organizujemy dni skupienia przy naszej parafii, w tym roku mieliśmy taki dzień skupienia z ojcem cystersem z Wąchocka. Część osób z naszej wspólnoty uczestniczyło w kilkudniowych rekolekcjach w Kaliszu, Częstochowie, czy Niepokalanowie. Jeździmy też na zjazdy, czuwania modlitewne do Częstochowy, Warszawy, czy Niepokalanowa.

Uczestniczymy też we wszystkich uroczystościach lokalnych przy naszej parafii i włączamy się w inicjatywy, czy potrzeby parafii.

Od lat zamawiamy przynajmniej raz w miesiącu Msze święte w ważnych intencjach w naszym kościele, modlimy się za kapłanów, za wspólnotę, o pokój na świecie, za naszą Ojczyznę w zależności od potrzeb. nienarodzone itp. Odmawiamy nowenny przed świętami takimi jak Święto Boga Ojca, Chrystusa Króla, Matki Bożej Szkaplerznej, czy Częstochowskiej. Uczestniczymy w odpustach w naszym kościele w Dzień Miłosierdzia Bożego i Świętej Faustyny, i w tych dniach od godz. 15-tej do wieczorowej Mszy Świętej prowadzimy adorację Najświętszego Sakramentu, zawsze też prowadzimy adoracje związane ze Świętem Boga Ojca, czy Chrystusa Króla.

Co roku w dniu 28 września uczestniczymy w modlitwie koronkami do Miłosierdzia Bożego na ulicach miast . Co roku prowadzimy adoracje w kościele Miłosierdzia Bożego w Kraśniku w triduum paschalne.

Niektórzy jednak pytają dlaczego wspólnota nie jest zatwierdzona i to powstrzymuje pewne osoby do wstąpienia, wspólnota zatwierdzona przez kościół jest bardziej wiarygodna .

Prowadzimy kronikę wspólnoty, już w trzeciej księdze, gdzie wpisujemy ważniejsze sprawy, spotkania, udokumentowane zdjęciami z tych okoliczności.

Nadmienię jeszcze, iż jest pewna grupa osób, która łączy się z nami choć nie należą do wspólnoty, jeżdżą z nami na pielgrzymki, przychodzą na modlitwy, niektórzy się namyślają czy się nie wpisać, gdyby wspólnota była oficjalnie w kościele na pewno mieliby większą chęć przynależenia do niej. Otrzymujemy 50 sztuk czasopisma „Głos Małego Rycerza”dla samego Kraśnika toteż jest kilkanaście osób, które systematycznie czytają choć nie są we wspólnocie i interesują się tym co się dzieje, łączą się w modlitwie.

Z sąsiednich miejscowości rycerze nasi otrzymują po kilka egzemplarzy Głosu MR.

Tak w wielkim skrócie przedstawia się nasza działalność. Dziękujemy Prezesowi wspólnoty i całemu Zarządowi za współpracę , inicjatywy, serdeczność i życzliwość. Dziękujemy też kapłanom opiekującym się wspólnotą, poświęcającym nam czas i modlitwę i wspierającym nas.

mr. Cecylia z Kraśnika

Idź do oryginalnego materiału