Piękno #2

idmjp2.pl 2 tygodni temu

Bo piękno na to jest, by zachwycało do pracy – praca, by się zmartwychwstało. To jeden z ulubionych cytatów Norwida Jana Pawła II. W 1999r. tak pisał do artystów: Piękno jest bowiem poniekąd widzialnością dobra, tak jak dobro jest metafizycznym warunkiem piękna. Rozumieli to dobrze Grecy, którzy zespalając te pojęcia ukuli wspólny termin dla obydwu: «kalokagathía», czyli «piękno-dobroć». A jak piękno rozumieją Polki i czy czują się piękne?

Idź do oryginalnego materiału