Bo piękno na to jest, by zachwycało do pracy – praca, by się zmartwychwstało. To jeden z ulubionych cytatów Norwida Jana Pawła II. W 1999r. tak pisał do artystów: Piękno jest bowiem poniekąd widzialnością dobra, tak jak dobro jest metafizycznym warunkiem piękna. Rozumieli to dobrze Grecy, którzy zespalając te pojęcia ukuli wspólny termin dla obydwu: «kalokagathía», czyli «piękno-dobroć». A jak piękno rozumieją Polki i czy czują się piękne?
Powiązane
Słowo do Słowa, 25 czerwca 2026
2 godzin temu
Czy papież odwiedzi Amerykę Łacińską w listopadzie?
4 godzin temu
Biskupi z Hongkongu i Makau o odnowie Kościoła
4 godzin temu
Pali się nasz kościół …
6 godzin temu
Serwis Radia Watykańskiego, 24 czerwca 2026
6 godzin temu
Polecane
Konkurs AdaptUrsynów – podsumowanie pierwszej edycji
3 godzin temu


















