Pelplin: ks. Przemysław Szulc przyjmie sakrę biskupią

2 godzin temu

Słowa „Gratia et missio” — czyli „Łaska i misja” — jako swoje biskupie zawołanie obrał ks. kan. dr Przemysław Szulc, który w sobotę, 27 czerwca, przyjmie sakrę w bazylice katedralnej w Pelplinie. Ojciec Święty Leon XIV mianował ks. Szulca biskupem pomocniczym diecezji pelplińskiej.

Więcej artykułów o Kościele znajdziesz na stronie głównej: ewtn.pl

Źródło; BP KEP
Photo credit: BP KEP | fot. diecezja-pelplin.pl
Tekst został opracowany na podstawie oryginalnych materiałów źródłowych przez EWTN Polska.
Jeśli chcesz być na bieżąco zapraszamy do zapisania się do newslettera.
Subskrybuj newsletter
Wesprzyj naszą misję

Głównym konsekratorem będzie bp Ryszard Kasyna, biskup pelpliński, a współkonsekratorami: abp Antonio Guido Filipazzi, nuncjusz apostolski w Polsce, oraz abp Wiesław Śmigiel, metropolita szczecińsko-kamieński.

Jako zawołanie biskupie, Biskup Nominat obrał słowa: „Gratia et missio” — „Łaska i misja”.

Biskup Nominat Przemysław Szulc urodził się 2 czerwca 1978 roku w Chojnicach. Po ukończeniu Szkoły Podstawowej nr 1 im. Juliana Rydzkowskiego oraz Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Romualda Traugutta w Chojnicach złożył egzamin maturalny i wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie. Święcenia kapłańskie przyjął 8 czerwca 2003 roku w katedrze pelplińskiej z rąk biskupa Jana Bernarda Szlagi. W latach 2003–2009 był wikariuszem parafii św. Józefa w Tczewie oraz diecezjalnym moderatorem Ruchu Światło-Życie. W latach 2006–2012 odbył studia specjalistyczne w Instytucie Pastoralno-Liturgicznym Wydziału Teologicznego KUL, uwieńczone doktoratem z teologii. Ukończył ponadto studia podyplomowe z zakresu zarządzania oświatą, psychologii biznesu i zarządzania, zarządzania finansami przedsiębiorstw, a także edukacji, rewalidacji i wspomagania osób z autyzmem i zespołem Aspergera. W latach 2009–2016 pracował duszpastersko w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Świeciu. Od 2009 roku związany jest z Katolicką Szkołą Podstawową im. ks. dr. Bernarda Sychty oraz Katolickim Przedszkolem „Aniołowo” w Świeciu, w których pełnił funkcję dyrektora. Od 2016 roku był proboszczem parafii św. Wawrzyńca w Przysiersku.

Idź do oryginalnego materiału