Kościoły pustoszeją. Niemcy tracą miliony wiernych rok po roku – ujawniono najnowsze dane
Zdjęcie: Opoka
Z Kościołów w Niemczech odchodzą setki tysięcy osób rocznie. Najnowsze dane za 2025 rok pokazują wyraźny spadek – tylko w Kościele katolickim ubyło ponad pół miliona wiernych, a łącznie oba największe Kościoły straciły ok. 3 proc. swoich członków. Choć niektóre wskaźniki pozostają stabilne, trend jest jednoznaczny: chrześcijan w Niemczech jest coraz mniej.

3 miesięcy temu
![Reakcja zakonnic kibicujących Brazylii stała się wiralem [WIDEO]](https://misyjne.pl/wp-content/uploads/2025/08/pexels-enginakyurt-15483709.jpg)




(2).webp)








