KOŚCIELE ŚWIĘTY, CO MÓWISZ SAM O SOBIE?

2 tygodni temu

O równości w godności i uszanowaniu wypowiedzi każdego uczestnika Synodu o synodalności; o wspólnocie modlitwy, pokuty i pracy, jaką tworzą jego uczestnicy; o strukturze Synodu, którego 38% uczestników nie jest biskupami; o formułowaniu dokumentu końcowego; o przyszłości Kościoła – mówi kard. Grzegorz Ryś w rozmowie z Magdaleną Wolińską-Riedi.

źródło: EWTN Polska Tekst został opracowany na podstawie oryginalnych materiałów źródłowych przez EWTN Polska. Dziękujemy, iż czytasz ten artykuł. jeżeli chcesz być na bieżąco zapraszamy do zapisania się do newslettera.
Subskrybuj newsletter
Wesprzyj naszą misję

Kardynał Ryś mówi, iż synod jest nowym doświadczeniem dla wszystkich uczestników. Mówi, iż na tym synodzie nie oczekuje się od nikogo gotowych tekstów, a ciężar pracy jest przełożony na pracę w grupach. Mówi, iż ważne jest, aby słuchać siebie nawzajem i próbować usłyszeć Ducha Świętego.

Magdalena Wolińska pyta kardynała Rysia o to, czy jest możliwe osiągnięcie wspólnoty na synodzie, biorąc pod uwagę różnorodność uczestników i kontrowersyjne tematy, które są poruszane. Kardynał Ryś mówi, iż jest to możliwe, jeżeli uczestnicy będą słuchać siebie nawzajem i będą otwarci na zmianę.

Magdalena Wolińska-Riedi pyta również kardynała Rysia o rolę papieża Franciszka w synodzie. Kardynał Ryś mówi, iż papież Franciszek jest obecny na wszystkich zebraniach plenarnych i słucha uważnie. Mówi, iż papież Franciszek jest zaangażowany w synod i chce, aby był on sukcesem.

Na koniec rozmowy kardynał Ryś wspomina Jana Pawła II mówiąc, iż poznał Jana Pawła II, gdy był arcybiskupem krakowskim. Mówi, iż Jan Paweł II był człowiekiem wielkiej wiary i oddania. Mówi, iż Jan Paweł II był także człowiekiem wielkiej dobroci i miłości.

Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania całej rozmowy z kardynałem Grzegorzem Rysiem.

Idź do oryginalnego materiału