Jak dostać się do nieba? Tę metodę stosował św. Jan Paweł II

stacja7.pl 2 godzin temu

Nasze życie ma jeden cel: dotrzeć do ostatecznego przeznaczenia – naszego domu w niebie. Bóg stworzył nas z czystej miłości, abyśmy mogli Go poznać, pokochać, służyć Mu w życiu doczesnym i być z Nim na zawsze szczęśliwymi w niebie.

Chcąc dotrzeć do nieba, powinniśmy dokładnie zaplanować naszą podróż. Konsekrację Jezusowi przez Maryję jako najkrótszą drogę do nieba przybliża książka “Konsekracja przez tajemnice Różańca” autorstwa o. Eda Brooma OMV. W tworzeniu programu konsekracji o. Broom opierał się między innymi na naukach św. Jana Pawła II i św. Ludwika Marii Grigniona de Montfort.

Dlaczego ta droga jest najkrótsza?

Jak odnajdziemy drogę do nieba? W “Traktacie o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny” św. Ludwik Maria Grignion de Montfort mówi, iż Matka Boża jest najszybszą, najłatwiejszą, najkrótszą i najskuteczniejszą ścieżką prowadzącą do Jezusa. Inne drogi mogą z czasem doprowadzić nas do zjednoczenia z Jezusem, ale Maryja pokazuje nam tę najkrótszą: przez Różaniec Święty. Święty Maksymilian Kolbe, święty papież Jan Paweł II, św. Bernard – tak jak wielu innych maryjnych świętych – podkreślali tę prawdę.

Dlaczego przez Różaniec? Podczas każdego z sześciu objawień trojgu dzieciom – Łucji de los Santos, Franciszkowi i Hiacyncie Marto w portugalskiej Fatimie Matka Boża nalegała na odmawianie Różańca Świętego. Skoro Królowa Nieba i Ziemi, Matka Jezusa, aż sześć razy nakłaniała do codziennego odmawiania Różańca, musi mieć on pierwszorzędne znaczenie dla naszego zbawienia.

Tej metodzie zaufał św. Jan Paweł II

Święty Jan Paweł II został postrzelony i omal nie zginął w dniu święta Matki Bożej Fatimskiej, 13 maja 1981 roku. Rok później, 13 maja 1982 roku, uklęknął przed figurą Matki Bożej Fatimskiej w Portugalii. Po modlitwie w ciszy papież wstał i wykonał bardzo znaczący gest: podszedł do figury i umieścił jakiś przedmiot w koronie: było to pocisk wydobyty z jego ciała po zamachu sprzed roku.

Jan Paweł II przypisywał ocalenie życia niezwykłej interwencji Najświętszej Maryi Panny. W swojej książce “Świadek nadziei. Biografia papieża Jana Pawła II” George Weigel napisał, iż dzięki tajemniczej obecności Maryi tor pocisku był taki, iż nie zabił papieża. Zło istnieje, ale Matka Boża zwycięża je mocą swojego wstawiennictwa. Konsekracja Jezusowi przez Maryję pomaga zatriumfować nad złem.

Spróbuj tej metody! Poznaj instrukcję

Metoda poświęcenia się Jezusowi przez ręce Maryi koncentruje się na tajemnicach Różańca Świętego oraz na siedmiu boleściach Najświętszej Maryi Panny. Jezus jest jedynym Odkupicielem, ale Matka Boża dobrowolnie przyjęła na siebie najbardziej dotkliwe cierpienie wraz z Jezusem, zwłaszcza pod krzyżem, dla zbawienia całego świata – w tym ciebie i mnie.

Program obejmuje pięć tygodni medytacji. Na każdy dzień autor zaleca lekturę Pisma Świętego, kontemplację tajemnicy różańcowej i modlitwę. W ostatnim tygodniu rozważane są boleści Matki Bożej. Całość kończy się przyjęciem szkaplerza.

Staraj się rozpocząć program medytacji na około pięć tygodni przed jednym ze świąt, uroczystości lub wspomnień maryjnych, abyś mógł w tym dniu poświęcić się Jezusowi przez Maryję:

◆ Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, 8 grudnia

◆ Matki Bożej z Guadalupe, 12 grudnia

◆ Boże Narodzenie, 25 grudnia

◆ Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, 1 stycznia

◆ Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, 11 lutego

◆ Zwiastowania Pańskiego, 25 marca lub innego dnia, jeżeli 25 marca wypada w trakcie

Wielkiego Tygodnia

◆ Matki Bożej Fatimskiej, 13 maja

◆ Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, 31 maja

◆ Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, w sobotę po drugiej niedzieli po

Zesłaniu Ducha Świętego

◆ Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, 16 lipca

◆ Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, 15 sierpnia

◆ Najświętszej Maryi Panny Królowej, 22 sierpnia

◆ Matki Bożej Częstochowskiej, 26 sierpnia

◆ Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, 8 września

◆ Najświętszego Imienia Maryi, 12 września

◆ Matki Bożej Bolesnej, 15 września

◆ Matki Bożej Różańcowej, 7 października

◆ Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, 21 listopada.

Następnie każdego roku w dniu wybranego święta odnawiaj swoje poświęcenie Jezusowi przez Maryję

Przykładowa medytacja


Czwarta tajemnica bolesna: Droga krzyżowa Pana Jezusa

Ewangelia według św. Jana 19, 16–17: „Zabrali zatem Jezusa. A On sam, dźwigając krzyż, wyszedł na miejsce zwane Miejscem Czaszki, które po hebrajsku nazywa się Golgota”.

Medytuj nad Drogą krzyżową
Po tym, jak Jezusa ubiczowano i ukoronowano ostrymi cierniami, musiał stawić czoła najgorszemu ze wszystkich rodzajów śmierci – ukrzyżowaniu. Najpierw jednak miał zanieść swój krzyż na Golgotę, miejsce kaźni. Kiedy zaczął nieść ciężki krzyż, osunął się pod jego ciężarem, a niedługo upadł jeszcze dwa razy. Stracił dużo krwi. Był wyczerpany. Wiedział, iż gdy dotrze na szczyt Kalwarii, czeka Go najgorsze: ukrzyżowanie, podczas którego gwoździe przebiją Jego ręce i stopy. Później Jezus doświadczył zarówno smutku, jak i pocieszenia – spotkał swoją błogosławioną i bolesną Matkę. Jezus i Maryja, oboje bezgrzeszni i niewinni, cierpieli za nasze winy i grzechy. Jak wielka jest Ich miłość do nas!

Rozważ dokładnie

Maryja podąża za Jezusem niosącym krzyż. Jedną z wielu niezapomnianych sekwencji w filmie Mela Gibsona Pasja jest droga krzyżowa. Ukazano w niej Matkę Bożą, która cały czas podąża za Jezusem. Szatan stał po drugiej stronie ulicy, spoglądając złośliwie, szyderczo. Matka Boża była wierna Jezusowi do samego końca.

Jezus jest nieskończenie cierpliwy

Wszyscy miewamy w życiu problemy z cierpliwością. Spójrz, jak Jezus niesie krzyż, obciążony wszystkimi grzechami świata, od grzechów Adama i Ewy po grzechy ostatniego człowieka na końcu czasów. Zobacz, jak ofiarnie i cierpliwie Jezus niesie krzyż. Matka Boża jest przy Nim, pomagając Mu nieść krzyż dzięki ogromowi miłości, jaki wypływa z Jej Bolesnego i Niepokalanego Serca.

Zrób to od razu: Przyglądając się tej scenie, porozmawiaj z Jezusem i Maryją o stałym problemie, który cię dręczy – o swojej niecierpliwości. Błagaj o cierpliwość w różnych chwilach swojego życia.

◆ Módl się za współmałżonka: Maryjo, Matko moja, pomóż mi zrozumieć ograniczenia mojego współmałżonka. Pomóż mi modlić się za niego/nią i wspierać go/ją moją obecnością, zamiast go/ją krytykować! Niech naśladuję w tym świętych, zwłaszcza św. Monikę!

◆ Módl się za swoje dzieci: Maryjo, Matko moja, pomóż moim dzieciom powrócić do Jezusa, jeżeli się od Niego odwróciły i zdecydowały się nieść fałszywe krzyże, które przyniosą im tylko nieszczęście. Pomóż im wrócić do Jezusa, który jest cichy i pokornego serca.

◆ Módl się o cierpliwość w trakcie kłopotów ze zdrowiem: Maryjo, Matko moja, pomóż mi nieść krzyż mojej choroby, która powoduje tyle bólu, strachu i niepokoju. Pomóż mi nieść go w zjednoczeniu z krzyżem Jezusa. Pomóż mi ofiarować go za nawrócenie, uświęcenie i zbawienie mojej rodziny.

◆ Módl się o uzdrowienie pamięci: Maryjo, Matko moja, niosę krzyże z mojej przeszłości, które pojawiają się jak zjawy, by mnie nękać. Proszę, uwolnij mnie od tego bólu.

◆ Módl się o bogatsze życie modlitwą: Maryjo, Matko moja, wzorze kontemplacji i działania, pomóż mi być cierpliwym w codziennym życiu modlitewnym, abym nie polegał tak bardzo na uczuciach, ale kierował się wiarą i rozumem. Pomóż mi wytrwać w modlitwie do końca.

◆ Módl się o lepsze stosunki społeczne: Maryjo, Matko moja, pomóż mi zachować cierpliwość wobec tej osoby, która przysparza mi tyle cierpienia i smutku. Proś Boga, aby obdarzył mnie cierpliwością, gdy będę spoglądał na Twojego Boskiego Syna dźwigającego swój ciężki krzyż.

◆ Módl się o lepsze wykonywanie swojej pracy: Maryjo, Matko moja, moja praca jest dla mnie próbą i krzyżem. Pomóż mi, bym naśladując Ciebie, wykonywał codzienne zadania z nadzwyczajną miłością.

◆ Módl się o uwolnienie od monotonii i nudy: Maryjo, Matko moja, rutyna i codzienność są dla mnie ciężkim krzyżem. Pomóż mi rozwinąć nadprzyrodzone spojrzenie na wszystko, co robię. Obym przyjął krzyż monotonii i nudy codziennego życia dla zbawienia mojej duszy i dusz moich bliskich.

◆ Módl się za chorych członków rodziny i innych: Maryjo, Matko moja, krzyż opieki nad chorymi i cierpiącymi członkami rodziny jest czasami ponad moje siły. Bądź przy mnie, abym mógł zobaczyć w cierpiących ludziach Jezusa na krzyżu. „Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili” (Mt 25, 40). Najdroższa Maryjo, pomóż mi dostrzec Jezusa we wszystkich ludziach, szczególnie w tych, którzy cierpią najbardziej, i tych, którzy są wykluczani ze społeczeństwa.

◆ Módl się o starzenie się z godnością: Pomóż mi, Maryjo, Matko moja, przyjąć krzyż starzenia się.To także chętnie przyjmuję jako część mojego krzyża i jako środek do mojego zbawienia.

Zalecenia końcowe:

ponownie zwróć się do Maryi

Najdroższa Maryjo, wpatruję się w Ciebie i w Jezusa niosącego ciężki krzyż na swoich ramionach. Proszę, pomóż mi znosić wszystkie moje krzyże, abym pewnego dnia mógł uczestniczyć w chwale zmartwychwstania. Proś Boga, aby dał mi mądrość i siłę do wzrastania w wierze, miłości i pobożności podczas przygotowania do mojej konsekracji Jezusowi za Twoim pośrednictwem.

Konsekracja przez tajemnice Różańca
Medytacje do całkowitej konsekracji Jezusowi przez Maryję

o. Ed Broom OMV

Ojciec Ed Broom proponuje czytelnikom nową formę konsekracji poprzez tajemnice Różańca Świętego. Książka podzielona jest na 5 tygodni medytacji. Na każdy dzień autor zaleca lekturę Pisma Świętego, kontemplację tajemnicy różańcowej i modlitwę. W ostatnim tygodniu rozważane są boleści Matki Bożej. Całość kończy się przyjęciem szkaplerza. W tworzeniu programu konsekracji o. Broom opierał się między innymi na naukach św. Jana Pawła II i św. Ludwika Marii Grigniona de Montfort.
KUP KSIĄŻKĘ>>>

Źródło

atom
Idź do oryginalnego materiału