Zapraszamy na III Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Kościele Wszystkich Świętych w Warszawie w dniach 31 maja – 28 czerwca 2026 roku.
Otwarciem Festiwalu będzie recital organowy Filipa Woźniaka z muzyką Johanna Sebastiana Bacha zestawioną z kompozycjami Antalffy-Zsirossa, Regera i Nowowiejskiego, co podkreśla dialog pomiędzy tradycją a romantycznym i nowoczesnym brzmieniem organów. Kolejny koncert kameralny z udziałem organów i fletu łączy dzieła mistrzów baroku i klasycyzmu z muzyką XX wieku, tworząc barwną i stylistycznie różnorodną całość.
W następnych tygodniach publiczność usłyszy wybitnych organistów w repertuarze obejmującym monumentalne formy Bacha, Francka, Mendelssohna i Janáčka. Szczególnym urozmaiceniem festiwalu jest koncert z udziałem oboju i organów, w którym klasyczne koncerty i rozbudowane formy przeplatają się z muzyką improwizowaną oraz filmową.
Finał Festiwalu to recital Krzysztofa Urbaniaka, łączący twórczość Bacha, Mendelssohna i Liszta z autorskimi improwizacjami wykonawcy.
Terminy koncertów na plakacie poniżej:













![Katastrofa ekologiczna w Międzyrzecu Podlaskim? Z rzeki Krzna wyłowiono pół tony śniętych ryb [ZDJĘCIA]](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/xga-4x3-katastrofa-ekologiczna-w-miedzyrzecu-podlaskim-z-rzeki-krzna-wylowiono-pol-tony-snietych-ryb-zdjec-1782383054.jpg)

