Dlaczego mamy pościć? Posłuchaj archiwalnego nagrania Jana Pawła II
Zdjęcie: Opoka
Praktyki wielkopostne uległy wybitnemu złagodzeniu, prawie iż zanikły – powiedział Jan Paweł II w pierwszym Wielkim Poście swego pontyfikatu w 1979 r. Przyznał zarazem, iż jest tym zaniepokojony, bo jeżeli człowiek nie pości, jeżeli nie potrafi powiedzieć sobie „nie”, to nie może być człowiekiem, „nie jest godny swego imienia”.

3 miesięcy temu

![Reakcja zakonnic kibicujących Brazylii stała się wiralem [WIDEO]](https://misyjne.pl/wp-content/uploads/2025/08/pexels-enginakyurt-15483709.jpg)




(2).webp)







