„Deklaracja z Abu Zabi” podczas homilii pogrzebowej Franciszka. Herezja pluralizmu wlecze się za nim i po śmierci.

4 dni temu

„Deklaracja z Abu Zabi” podczas homilii pogrzebowej Franciszka.

Błąd pluralizmu kroczy za papieżem i po śmierci.

pch/deklaracja-z-abu-zabi-podczas-homilii-pogrzebowej-franciszka

(fot. EPA/GIUSEPPE LAMI

Podczas kazania podczas Mszy świętej pogrzebowej Franciszka kardynał Giovanni Battista Re wspomniał o jego zaangażowaniu w promocję „ludzkiego braterstwa”. Wśród przykładów tego nastawienia purpurat przywołał fatalną [wg. katolików, a chwalebną wg. tego kardynała i jego kliki. md]„deklarację z Abu Zabi”.

– W roku 2019 podczas podróży do Zjednoczonych Emiratów Arabskich papież Franciszek podpisał dokument o ludzkim braterstwie dla pokoju światowego i współistnienia – mówił do uczestników ceremonii pogrzebowych papieża Franciszka kardynał Giovanni Battista Re. Jak dodawał purpurat, szeroko znany jako „Deklaracja z Abu Zabi” dokument przypominał o powszechnym ojcostwie Boga.

Przywołanie nieszczęsnego tekstu podczas Mszy pogrzebowej Franciszka jest znaczące – to bowiem jeden z najbardziej niepokojących owoców jego rewolucyjnego pontyfikatu. W deklaracji zawarto m.in. twierdzenie, iż „różnorodność” religii jest elementem stwórczej mądrości Boga, podobnie do wielości ras, czy kultur.

Taki pogląd pozostaje niemożliwy do pogodzenia z objawionym charakterem katolickiej doktryny oraz obowiązkiem przyjęcia wiary, o których Kościół uczył bez cienia wątpliwości.

M.in. w encyklice „Qui Pluribus” Piusa IX oraz w konstytucji dogmatycznej „Dei Filius” Soboru Watykańskiego I czytamy, iż religia katolicka zawiera prawdy przez samego Boga podane do wierzenia. Ich przyjęcie to moralna konieczność, a dobrowolne odrzucenie pozbawia nadziei na zbawienie wieczne.

Jeszcze kardynał Joseph Ratzinger, przed wyborem na urząd papieski, zdecydowanie przypominał te prawdy w deklaracji dogmatycznej „Dominus Iesus”. Podkreślał w niej, iż jedyną słuszną odpowiedzią człowieka na Objawienie Boże jest przyjęcie prawdziwej religii oraz zaznaczał, że teorie chwalące różnorodność wyznań są nie do pogodzenia z zasadami wiary.

Co do „powszechnego ojcostwa Boga” pamiętać trzeba, iż dar przybranego synostwa bożego jest godnością nienależną naturze ludzkiej, nabywaną drogą Chrztu świętego.

Źródła: youtube, PCh24.pl FA

Idź do oryginalnego materiału