Bolesna porażka Norwida na własnym parkiecie

4 godzin temu

Aż nazbyt gościnni okazali się zawodnicy Steam Hemarpol Norwida Częstochowa dla drużyny Barkom Każany Lwów. Częstochowianie ulegli we własnej hali w 7. kolejce PlusLigi outsiderowi tabeli 0:3.

Kibice w Hali Sportowej Częstochowa liczyli na szybkie 3:0 i było 3:0, ale niestety nie dla ich drużyny. Dotychczasowe wyniku obu drużyn faworyzowały częstochowian, ale jak się okazało, statystyki to jedno, a to co na parkiecie, to drugie. Od pierwszego seta lwowianie pokazali, iż nie oddadzą meczu łatwo i tego się trzymali przez całe spotkanie. W pierwszym wygrali do 22, w trzecim do 21, jedynie drugi set był w miarę wyrównany, Barkom wygrał na przewagi 31:29. Tym samym drużyna z Ukrainy zdobyła pierwsze punkty w sezonie.
Tak spotkanie podsumował rozgrywający Norwida Tomasz Kowalski:

Dla Norwida to trzecia porażka w tym sezonie, przy czterech wygranych. Bolesne jest to, iż myśląc o play-offach takie spotkania , jak z Barkomem trzeba wygrywać. Zdaniem Tomka Kowalskiego, nie należy długo rozpatrywać minionych spotkań:

Kolejne spotkanie Norwid rozegra na wyjeździe. We wtorek, 22 października zmierzy się z Resovią Rzeszów.