W Polskiej Misji Katolickiej w Dortmundzie odbyła się uroczystość bierzmowania młodzieży polonijnej. Sakramentu bierzmowania udzielił bp Marek Marczak, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski. Do tego ważnego wydarzenia przystąpiło 27 młodych osób.
W uroczystości uczestniczył również rektor Polskiej Misji Katolickiej w Niemczech ks. dr Michał Wilkosz. Podczas spotkania z bp. Markiem Marczakiem była także okazja do rozmowy o aktualnej sytuacji Kościoła w Polsce oraz przedstawienia najważniejszych spraw i wyzwań duszpasterskich Polskiej Misji Katolickiej w Niemczech.
Uroczystość była ważnym wydarzeniem religijnym i wspólnotowym dla Polonii w Dortmundzie, podkreślającym znaczenie wiary oraz zaangażowania młodego pokolenia w życie Kościoła.











![[WIDEO] Poruszający dokument o ks. Janie Kaczkowskim już we wrześniu. TVP pokazała zwiastun](https://static.deon.pl/storage/image/core_files/2026/6/25/63fedb0c3ee4436f63d33274160bf873/png/deon/feed/Fotos_13.webp)









