Podczas środowej audiencji generalnej na Placu Świętego Piotra z Papieżem Leonem XIV spotkał się metropolita lubelski abp Stanisław Budzik. Po spotkaniu z nim człowiek wraca umocniony i lepszy – mówi Vatican News arcybiskup, relacjonując spotkanie z Ojcem Świętym.
Jak powiedział metropolita lubelski, dołączył on do pielgrzymki księży z Archidiecezji Lubelskiej, którzy 30 maja tego roku przyjęli święcenia kapłańskie. Uczestniczyli oni na Placu św. Piotra w audiencji generalnej Papieża.
Niezapomniane przeżycie
„To wielkie i niezapomniane przeżycie spotkać z Ojcem Świętym, wysłuchać jego słowa głoszonego w wielu językach. Na placu świętego Piotra wyraźnie widać, iż Kościół katolicki jest powszechny, mówi wszystkimi językami, zakorzeniony jest w wielu kulturach” – opowiada Vatican News arcybiskup Budzik.
Dodaje, iż podczas spotkania z Ojcem Świętym po wygłoszonej katechezie poprosił Leona XIV o błogosławieństwo na młodych kapłanów archidiecezji. Opowiedział także o swojej fascynacji postacią św. Augustyna, duchowego ojca Leona XIV.
Dziękujmy Bogu za Leona XIV
„W bezpośrednim spotkaniu widać, iż papież Leon promieniuje pokojem, życzliwością i wielkim oddaniem dla sprawy Kościoła. choćby po krótkim spotkaniu z nim człowiek wraca umocniony na duchu i lepszy. Dziękujmy Bogu za Papieża Leona XIV” – dodaje abp Stanisław Budzik.
Za: Vatican News PL

2 godzin temu
















