kościół San Tommaso in Parione w Rzymie W sobotę, 23 maja, przeżywamy 475 rocznicę święceń kapłańskich św. Filipa Neri. Niech ten dzień będzie okazją do dziękczynienia Bogu za posługę i charyzmat naszego Świętego, jak również do modlitwy za wszystkich kapłanów i braci żyjących charyzmatem Oratorium w Polsce i na całym świecie.
Tak o rocznicy święceń Filipa napisał Ojciec Prokurator Michele Nicolis COr
23 maja 1551 roku w kościele San Tommaso in Parione, położonym tuż obok siedziby Prokuratury Generalnej, nasz święty ojciec Filip Neri przyjął święcenia kapłańskie. Miał wówczas 36 lat i przez pewien czas prowadził życie świeckie w Rzymie w połowie XVI wieku, tuż po splądrowaniu miasta przez najemników i w okresie Jubileuszu 1550 roku. Po latach działalności jako osoba świecka i prowadzeniu Bractwa dla Pielgrzymów – zgodnie z poleceniem swojego duchowego ojca – został kapłanem.
Chcemy o tym pamiętać, przede wszystkim ponownie dziękując Panu za św. Filipa i za dar kapłaństwa, którym został obdarowany. A dzisiaj – jako oratorianie – chcemy podziękować Panu za dar naszego kapłaństwa i modlić się o dar powołań kapłańskich w Kościele, szczególnie o te powołania, które są przeznaczone do życia w Oratorium.








![[WIDEO] Poruszający dokument o ks. Janie Kaczkowskim już we wrześniu. TVP pokazała zwiastun](https://static.deon.pl/storage/image/core_files/2026/6/25/63fedb0c3ee4436f63d33274160bf873/png/deon/feed/Fotos_13.webp)









