- Dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, dziękuję za ich pracę. Za udekorowanie kościoła kwiatami dziękuję rodzicom młodzieży która, przyjęła Sakrament Bierzmowania. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Prokop, dwie rodziny Matuszek, Herdzik, Dobosz.
- Różaniec przed sumą 4 czerwca poprowadzi Róża pani Teresy Wiercioch, 7 czerwca Róża pani Józefy Nowak.
- Dziękuję wszystkim tym, którzy się przyczynili do organizacji i pięknego przeżycia Wizytacji Kanonicznej Księdza Biskupa Jana Wątroby w naszej parafii. LSO, Radzie Parafialnej, Zespołowi Caritas, Akcji Katolickiej, Różom Różańcowym, Panom Kościelnemu i Organiście, młodzieży która przyjęła sakrament bierzmowania i ich rodzicom i wszystkim grupom działającym na terenie naszej parafii OSP, Koło Gospodyń Wiejskich oraz Zespół Łukawianie. Serdeczne Bóg zapłać.
- W środę w naszym kościele, od godz. 17.00 będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej. Bardzo proszę aby spowiedzi świętej nie odkładać do piątku.
- 4 czerwca obchodzić będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. jak w każdą niedzielę. Po sumie uroczysta procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Chciałbym poprosić o poniesienie baldachimu: z kościoła do 1 ołtarza – panów z Rady Parafialnej; od 1 do 2 ołtarza – ojców dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii świętej i ojców młodzieży w tym roku bierzmowanej; od 2 do 3 ołtarza – strażaków z naszej OSP; od 3 do 4 ołtarza – przedstawicieli panów zamieszkałych w domach o numerach od 151 do 200; od 4 ołtarza do kościoła – przedstawicieli Róż męskich. Wszystkich serdecznie zapraszam do udziału w precesji Bożego Ciała, która jest szczególnym wyznaniem naszej wiary przede wszystkim w obecność Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Zapraszam wszystkie grupy
i organizacje działające przy parafii, jak również Strażaków z OSP pocztem sztandarowym, Koło Gospodyń Wiejskich i Zespół Łukawianie. Zapraszam dzieci pierwszokomunijne w strojach oraz inne dzieci – chłopców z dzwoneczkami i dziewczynki do sypania kwiatów. Od piątku, w dni oktawy Bożego Ciała, organizowane będą procesje eucharystyczne wokół kościoła, na które również gorąco zapraszam. - I Piątek miesiąca – o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja prywatna. Od godz. 16.00 będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi. Zapraszam wszystkich praktykujących pierwsze piątki oraz tych, którzy potrzebują sakramentu pojednania.
- W sobotę I Sobota miesiąca od godz. 9.00 odwiedziny chorych proszę zgłosić w zakrystii. A o godz. 17.15 wspólny różaniec na który zapraszam wszystkie Róże Różańcowe będziemy się modlić w intencji Ks. Biskupa i całej naszej parafii dziękując za Wizytację Kanoniczną i rozpoczniemy naszą modlitwą duchowe przygotowanie do nawiedzenia naszej parafii przez kopię Jasnogórskiego Obrazu Matki Bożej. A po procesji zmiana Tajemnic różańcowych.
- Bardzo serdecznie dziękuje wszystkim którzy w dniu wczorajszym wykonali ogrom pracy przy demontażu kostki i krawężników na cmentarzu i przy plebanii. Za poświęcony czas i wykonaną pracę, okazaną pomoc i życzliwość składam serdeczne Bóg zapłać.
- Osoby które zapisały się na dekanalną pielgrzymkę na Jasną Górę, która odbędzie się 6.06.2026r. informuję iż wyjazd nastąpi o godz. 4.30 ze stacji Paliw CIRCLE w Jasionce. jeżeli ktoś nie uiścił jeszcze opłaty za ten wyjazd proszę by to uczynił w najbliższym czasie.
Intencje mszalne (1 czerwca – 7 czerwca):
– poniedziałek (1 czerwca) – godz. 18.00:
+ Stefania i Andrzej Miś w 11 rocznicę śmierci Stefanii;
+ Edward Świeboda (greg. 1);
+ Kazimierz Gaweł – int od koleżanki córki Beaty; Małgorzaty Słysz z rodziną;
+ Stanisława Poźniak – int. od sąsiadów Orzech i Guzek;
– wtorek (2 czerwca) – godz. 18.00:
+ Maria i Jan;
+ Edward Świeboda (greg. 2);
+ Kazimierz Gaweł – int od koleżanki córki Beaty; Elżbiety Chudzik z synem;
+ Stanisława Poźniak – int. od sąsiadów Orzech i Guzek;
– środa (3 czerwca) – godz. 18.00:
+ Leszek Drzał;
+ Edward Świeboda (greg. 3);
+ Kazimierz Gaweł – int od koleżanki córki Beaty; Bogusławy Kurek;
+ Stanisława Poźniak – int. od Józefy Nowak z rodziną;
– czwartek (4 czerwca)
7.30 – W intencji Dawida o zdrowie, błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej Miłosierdzia
i Darty Ducha Świętego;
10.30 – W intencji parafian;
14.00 – O Boże błogosławieństwo i wszelkie potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia – int. od parafian zamieszkałych od początku Łukawca do kościoła;
+ Edward Świeboda (greg. 4);
+ Kazimierz Gaweł – int. od kolegów z pracy córki Beaty z działu technicznego Szpitala Miejskiego w Rzeszowie;
+ Stanisława Poźniak – int od Stanisławy i Józefa Michałek z rodziną;
– piątek (5 czerwca) – godz. 18.00:
+ Wiesław Gaweł w 6 rocznicę śmierci;
+ Edward Świeboda (greg. 5);
+ Kazimierz Gaweł – int od współpracowników córki Beaty z działu higieny szpitalnej Szpitala Miejskiego w Rzeszowie;
+ Stanisława Poźniak – int. od Moniki i Łukasza Michałek z rodziną;
– sobota (6 czerwca) – gpdz. 18.00
+ Władysław Gunia – int. od żony;
+ Edward Świeboda (greg. 6);
+ Kazimierz Gaweł – int. od współpracowników córki Beaty z działu higieny szpitalnej Szpitala Miejskiego w Rzeszowie;
+ Stanisława Poźniak – int ; od rodziny Flagów, Więcków i Noworolów;
– niedziela (7 czerwca):
7.30 – + Edward Świeboda w 1 rocznicę śmierci;
10.30 – W intencji parafian;
14.00 – W 18-ą rocznicę urodzin Julii z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia w dalszym życiu;
+ Edward Świeboda (greg. 7);
+ Kazimierz Gaweł – int. od kierownika działu higieny szpitalnej Szpitala Miejskiego w Rzeszowie Joanny Wito;
+ Stanisława Poźniak – int od Zarządu OSP w Łukawcu;












![Katastrofa ekologiczna w Międzyrzecu Podlaskim? Z rzeki Krzna wyłowiono pół tony śniętych ryb [ZDJĘCIA]](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/xga-4x3-katastrofa-ekologiczna-w-miedzyrzecu-podlaskim-z-rzeki-krzna-wylowiono-pol-tony-snietych-ryb-zdjec-1782383054.jpg)

