25 października w Gdańsku rozpocznie się rozbiórka charakterystycznej kładki dla pieszych na Zaspie, która przez dekady łączyła okolice al. Jana Pawła II i al. Rzeczypospolitej. W jej miejscu powstanie pięć nowych przepraw w poziomie jezdni – z sygnalizacją świetlną i udogodnieniami dla pieszych i rowerzystów. Według urzędników ma to poprawić bezpieczeństwo. Jednak wielu mieszkańców widzi w tym ryzyko: jeszcze większe korki i spowolnienie ruchu samochodowego. Trzy fakty: Znika kładka, pojawią się światła Dotychczasowa kładka nad al. Jana Pawła II była jednym z symboli Zaspy. Pozwalała pieszym przechodzić ponad ruchliwą arterią bez wstrzymywania aut. Teraz, w ramach modernizacji, miasto zapowiada budowę
Znika kładka nad al. Jana Pawła II w Gdańsku. Czas na paraliż
wbijamszpile.pl 8 miesięcy temu
Powiązane
Słowo do Słowa, 28 czerwca 2026
4 godzin temu
Polecane
Najpopularniejsze kryptowaluty wśród inwestorów
6 godzin temu
Lekarze podejrzewali raka mózgu. Znaleźli coś innego
10 godzin temu



![Bilans ofiar śmiertelnych trzęsień ziemi w Wenezueli wzrósł do 1430 [+GALERIA]](https://misyjne.pl/wp-content/uploads/2026/06/mid-epa13068181.jpg)




.webp)







