Zmarł ks. prał. Feliks Kwaśny, emeryt zam. w Domu Księży Emerytów EMAUS w Korczynie

przemyska.pl 1 tydzień temu

W dniu 14 czerwca 2026 r., w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym Przemyślu prowadzonym przez Caritas Archidiecezji Przemyskiej, zmarł ks. prał. Feliks Kwaśny, emeryt, ostatnio zamieszkały w Domu Księży Emerytów EMAUS w Korczynie.

Eksporta do kościoła parafialnego pw. Chrystusa Króla w Sanoku, odbędzie się we wtorek 16 czerwca 2026 r. Eucharystia rozpocznie się o godz. 15.00.

Pogrzeb odbędzie się w środę, 17 czerwca 2026 r.: Różaniec o godz. 12.30, a Eucharystia o godz. 13.00 w kościele pw. Chrystusa Króla w Sanoku. Złożenia ciała Zmarłego nastąpi na miejscowym cmentarzu.

ks. prał. Feliks Kwaśny ur. 22 maja 1941 r. w Krzywczy. Święcenia kapłańskie, po studiach teologicznych w Wyższym Seminarium Duchowny w Przemyślu (1960-1966) przyjął w przemyskiej katedrze 26 czerwca 1966 r. Po święceniach pracował jako wikariusz w parafiach: Dęba, Słocina , Czudec i Sanok Posada. Był organizatorem parafii pw. Chrystusa Króla w Sanoku, gdzie w latach 1981-2012 pełnił funkcję proboszcza. W tym czasie powstała nowa świątynia wraz z zapleczem duszpasterskim, którą budowę jako proboszcz nadzorował. Po osiągnięciu wieku emerytalnego, jako senior zamieszkał początkowo w parafii w Sanoku, następnie w Domu Księży Emerytów w Korczynie. Ze względu na stan zdrowia ostanie miesiące życia spędził w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym Przemyślu prowadzonym przez Caritas Archidiecezji Przemyskiej.

Wieczne odpoczywanie racz Mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj Mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Idź do oryginalnego materiału