W poniedziałek, 4 maja 2026 r., w naszej parafii obchodziliśmy święto ku czci św. Floriana, patrona strażaków. Z tej okazji została odprawiona uroczysta Msza Święta, której przewodniczył proboszcz ks. Dariusz Porzuczek, natomiast homilię wygłosił ks. Marek Chorzępa, kapelan gminny Ochotniczych Straży Pożarnych w gminie Trzebownisko oraz proboszcz w Sokołowie Małopolskim.
Uroczystość miała podniosły charakter i była okazją do podkreślenia niezwykle ważnej roli strażaków w służbie społeczeństwu, a także wyrazem wdzięczności za ich codzienną gotowość do niesienia pomocy potrzebującym. Strażacy, oddali hołd swojemu patronowi i przez jego wstawiennictwo wypraszali błogosławieństwo dla nich oraz ich rodzin.
Po Mszy Świętej, podczas uroczystego apelu została poświęcona nowo zakupiona łódź ratunkowa dla jednostki OSP w Łukawcu.
Wszystkim Strażakom życzymy siły, wytrwałości oraz bezpiecznych akcji. Bóg zapłać za Waszą niezastąpioną służbę!







![[WIDEO] Poruszający dokument o ks. Janie Kaczkowskim już we wrześniu. TVP pokazała zwiastun](https://static.deon.pl/storage/image/core_files/2026/6/25/63fedb0c3ee4436f63d33274160bf873/png/deon/feed/Fotos_13.webp)








