Przy parafii pw. NMP Królowej Pokoju we Wrocławiu odbyła się jedenasta edycja Festynu Rodzinnego u Oblatów. Wydarzenie było okazją do wspólnej zabawy, integracji lokalnej społeczności i wsparcia misji oblackich. Festyn odbył się w sobotę 20 czerwca na terenie parafii. Organizatorami wydarzenia byli Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej oraz Wrocławskie Stowarzyszenie Wychowawców. Jak podkreślają organizatorzy, mimo upalnej pogody, wydarzenie spotkało się z dobrym odbiorem. Festyn zgromadził parafian, mieszkańców osiedla i osoby związane z oblacką wspólnotą.
Festyn i animacja misyjna
Na uczestników czekały atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Najmłodsi mogli korzystać z dmuchańców, stanowisk malowania twarzy, konkursów i zabaw sprawnościowych. Przygotowano także warsztaty, gry rodzinne, strefę relaksu oraz kawiarenkę z domowymi ciastami i przysmakami z grilla. Na scenie prezentowały się lokalne zespoły i grupy wokalne.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się także spotkania ze służbami mundurowymi. Swoją obecność zaznaczyli strażacy, policjanci i wojsko, którzy prezentowali sprzęt oraz opowiadali o swojej codziennej służbie. W festyn włączyli się również harcerze i skauci.

Na festynie swoją obecność zaznaczyła również Prokura Misyjna, która zorganizowała animację misyjną. Przy stoisku można było porozmawiać o misjach i nabyć pamiątki z różnych zakątków świata. Jak wspomina s. Urszula Wasiak AM, zainteresowanie było duże i ludzie chętnie wspierali misje. Wpłacać na ten cel można też było to specjalnie przygotowanych puszek.
Festyn miał charakter non-profit. Wstęp był wolny, a całe wydarzenie mogło się odbyć dzięki zaangażowaniu wielu wolontariuszy. Dochód z festynu zostanie przeznaczony na wsparcie misji oblackich w Afryce.


















Festyn w Opolu
Festyn rodzinny odbył się również przy parafii pw. św. Jana Pawła II w Opolu. W niedzielę 21 czerwca zgromadzili się parafianie, mieszkańcy osiedla i sympatycy oblackiej wspólnoty. Wydarzenie było okazją do wspólnej zabawy, integracji oraz wsparcia budowy kościoła.

Organizatorzy przygotowali atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Był dmuchaniec, warsztaty i zabawy dla dzieci, grill, a także coś na ząb – grill, grochówka, ciasta i napoje. Odbył się także bieg o puchar proboszcza „Mila św. Jana Pawła II” w trzech kategoriach wiekowych.
Jak podkreślają organizatorzy, mimo upalnej pogody frekwencja była zadowalająca. Na festynie pojawili się nie tylko parafianie, ale także mieszkańcy osiedla. Wydarzenie miało charakter otwarty, a większość przygotowanych atrakcji i poczęstunków była dostępna za dobrowolną ofiarę.

Koszulka Michała Kubiaka wylicytowana
Jedynym wyjątkiem były losy na loterię fantową, które kosztowały symboliczne 10 zł. Przygotowano ich 200 i wszystkie zostały sprzedane, co było sporym osiągnięciem. Każdy los wygrywał, a na zakończenie rozlosowano dodatkowe nagrody. Duże emocje budziła licytacja koszulki siatkarza Michała Kubiaka, przekazanej przez jednego z parafian. Koszulka została wylicytowana za 1500 zł.

Łączny przychód z festynu wyniósł ok. 9 tys. zł. Zebrane środki zostaną przeznaczone na budowę kościoła.
Zabawę poprowadził zespół muzyczny LadaMoment. Organizatorzy podkreślają, iż muzycy pomagali tworzyć dobrą atmosferę, prowadzili konkursy i zachęcali uczestników do wspólnej zabawy, mimo trudnych warunków związanych z wysoką temperaturą.

Festyn został zrealizowany w ramach Inicjatywy Lokalnej „Ważni dla siebie, uważni na innych” we współpracy z Urzędem Miasta Opole w 2026 roku. Część atrakcji mogła odbyć się właśnie dzięki temu wsparciu.


















Piotr Ewertowski
fot. O. Błażej Mielcarek OMI (Wrocław + wyróżniające)/Dawid Gryc (Opole)





![Wszystko runęło w kilka dni. I wtedy Bóg naprawił moją relację z ojcem [ŚWIADECTWO]](https://static.deon.pl/storage/image/core_files/2026/6/23/7076c9a75619f221dbc12a837533844e/jpg/deon/feed/Depositphotos_342282838_XL.webp)











