W środę, 17 czerwca Parafia Św. Józefa Robotnika w Popowie przeżywała wyjątkową uroczystość wprowadzenia relikwii Krwi Świętego Jana Pawła II. Podczas uroczystej Mszy Świętej młodzież parafii przyjęła również sakrament bierzmowania. Liturgii przewodniczył metropolita częstochowski, abp Wacław Depo.
Jak zaznaczył abp Wacław Depo, do uroczystości wprowadzenia relikwii Krwi Świętego Jana Pawła II wierni przygotowywali się podczas wcześniejszych rekolekcji:
– Bardzo się cieszę, iż ta uroczystość poprzedzona była rekolekcjami i przygotowaniem.
Ks. Andrzej Kuliberda opowiedział o przebiegu rekolekcji przygotowujących do uroczystości:
– Zamysłem rekolekcji było przypomnienie postaci Jana Pawła II.
Podczas Homilii metropolita częstochowski przypomniał słowa Jana Pawła II wypowiedziane do młodzieży w Toronto:
– Duch tego świata oferuje wam mnóstwo złudzeń i liczne parodie szczęścia.
Uroczystość zgromadziła licznie wiernych, którzy wspólnie modlili się i uczestniczyli w tym ważnym wydarzeniu dla parafialnej wspólnoty. Był to dzień o szczególnym znaczeniu zarówno dla młodzieży przyjmującej sakrament bierzmowania, jak i dla wszystkich parafian.

6 dni temu
















