W Warszawie odsłonięto pomnik położnej Stanisławy Leszczyńskiej. W Auschwitz przyjęła 3 tys. porodów
Zdjęcie: Opoka
W 130. rocznicę urodzin Stanisławy Leszczyńskiej w Warszawie uczczono postać bohaterskiej położnej z Auschwitz-Birkenau. Przed szpitalem kliniczny im. Ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie stanął pomnik kandydatki na ołtarze, który poświęcił abp Adrian Galbas. Wcześniej w kościele sióstr wizytek kard. Grzegorz Ryś przewodniczył Mszy św. z udziałem m.in. rodziny położnej.

1 miesiąc temu
![Reakcja zakonnic kibicujących Brazylii stała się wiralem [WIDEO]](https://misyjne.pl/wp-content/uploads/2025/08/pexels-enginakyurt-15483709.jpg)




(2).webp)








