W ciągu roku zamordowano 17 księży. Wśród nich Polak. Najbardziej niebezpiecznie jest w Afryce
Zdjęcie: Opoka
Ks. Grzegorz Dymek to jedyny kapłan, jak zginął w Europie. Najniebezpieczniejszym krajem dla duchownych okazuje się Nigeria. Oprócz księży, w 2025 r. zamordowano dwóch seminarzystów, dwie siostry zakonne i troje świeckich zaangażowanych w duszpasterstwo. Od początku stulecia na świecie śmierć poniosło ponad 600 duchownych i misjonarzy.

5 miesięcy temu
.webp)





![Piłkarze z Ekwadoru uklękli na boisku, by dziękować Bogu za zwycięstwo z Niemcami [+WIDEO]](https://misyjne.pl/wp-content/uploads/2026/06/mid-epa13064712.jpg)








