W najbliższą niedzielę, 17 sierpnia 2025 roku, w Gdańsku-Nowym Porcie rozpoczną się uroczystości upamiętniające 45. rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych oraz symbolicznego uratowania strajku przez Annę Walentynowicz. Wydarzenie organizują Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku, Region Gdański NSZZ „Solidarność” oraz franciszkanie z Nowego Portu. Trzy szybkie fakty: Msza święta i wspólna modlitwa w Kościele Morskim Uroczystości zainauguruje msza święta o godzinie 12:00 w Kościele Morskim przy ul. Oliwskiej 2. Nabożeństwu przewodniczyć będzie biskup pomocniczy archidiecezji gdańskiej Wiesław Szlachetka. Kościół ten od lat pełni szczególną rolę w historii środowisk robotniczych i portowych. Właśnie tu łączy się pamięć o duchowym wymiarze „Solidarności” z
Uroczystości 45-lecia Porozumień Sierpniowych. W centrum Anna Walentynowicz
wbijamszpile.pl 10 miesięcy temu
Powiązane
Nadużywanie telefonów przez rodziców szkodzi nastolatkom
1 godzina temu
W Watykanie powstała komisja ds. sztucznej inteligencji
1 godzina temu
Kim jest wypełnione moje serce?
2 godzin temu
Legat papieski: niech Litwa trwa przy źródle wiary
2 godzin temu
Nalegać (חָזַק ḥāzaq)
4 godzin temu
Polecane
Żywe dziedzictwo
1 godzina temu
















![Pojechali turystycznie i ekologicznie. Za nami 12. Dolnośląski Rajd o Kropelce [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/12-Dolnoslaski-Rajd-o-Kropelce-2026.06.27a-1.jpg)