W czwartek, 4 czerwca 2026 roku, obchodziliśmy w Kościele Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, powszechnie nazywaną Bożym Ciałem. W naszej parafii tego dnia odbyła się uroczysta procesja eucharystyczna.
Po Mszy Świętej o godzinie 10.30, koncelebrowanej przez ks. Dariusza Porzuczka i ks. Waldemara Cisłę, wierni wyruszyli w procesji ulicą przy kościele, zatrzymując się przy czterech ołtarzach przygotowanych przez parafian. Procesja była pięknym świadectwem wiary oraz czci oddawanej Najświętszemu Sakramentowi.
W uroczystości uczestniczyły dzieci pierwszokomunijne, ministranci, poczet sztandarowy, grupy parafialne, a także licznie zgromadzeni parafianie i goście. Całość przebiegała w atmosferze modlitwy, jedności i głębokiego przeżycia duchowego, ukazując piękno wielowiekowej tradycji oraz żywą wiarę naszej wspólnoty.
Serdeczne Bóg zapłać składamy wszystkim, którzy wzięli udział w procesji, a w sposób szczególny osobom zaangażowanym w przygotowanie ołtarzy oraz organizację tej uroczystości.
Fot. Mirosław Dudek











