W niedzielę, 21 czerwca abp Wacław Depo przewodniczył Mszy św. w parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Częstochowie, z racji jubileuszu 60-lecia święceń kapłańskich ks. Prałata Jana Niezgody.
Metropolita Częstochowski podkreślił, iż dziękczynna Eucharystia sprawowana w intencji ks. prałata Jana Niezgody jest wyrazem radości, wdzięczności oraz uznania za jego wieloletnią i ofiarną posługę:
– Jest dla nas dzisiaj radością, ale i wdzięcznością stanąć tutaj przy ołtarzu we wspólnocie Kościoła parafii św. Jadwigi Królowej, aby sprawować najświętszą ofiarę, dziękując za 60 lat służby kapłańskiej ks. Prałata Jana Niezgody.
Ks. prałat Jan Niezgoda podkreślił, iż wszystkie lata przeżyte w kapłaństwie postrzega jako szczególną łaskę otrzymaną od Boga:
– Zaskoczony jestem, iż to tak gwałtownie minęło i wdzięczny Bogu, bo nie myślałem nigdy, iż tak długo dożyję i iż będę obchodził 60 – lecie kapłaństwa.
Na początku Eucharystii Jubilat wyraził serdeczną wdzięczność wobec abp. Wacław Depo za jego obecność oraz wspólną modlitwę w tym szczególnym dniu:
– Cieszę się, iż ksiądz arcybiskup mimo licznych obowiązków, znalazł ten czas, wspólnie ze mną i z nami kapłanami, byłymi wikariuszami, chcę celebrować tę Mszę św. w mojej intencji i wygłosić słowo Boże.
Ks. prałat Jan Niezgoda był pierwszym proboszczem parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Częstochowie, pełniąc tę funkcję nieprzerwanie w latach 1982–2015 i towarzysząc wspólnocie parafialnej w kolejnych etapach jej rozwoju.


2 dni temu


![Kard. Grzegorz Ryś w Skawinie: wybierajcie cywilizację miłości [+WIDEO]](https://misyjne.pl/wp-content/uploads/2026/06/55352586262_834f1729ae_c.jpg)














