„Trzeba być dobrym jak chleb” – odpust w parafii św. Brata Alberta w Częstochowie

2 dni temu
Zdjęcie: św. Brata Alberta


W niedzielę, 21 czerwca w parafii św. Brata Alberta w Częstochowie odprawiona została uroczysta suma odpustowa ku czci jej patrona. Mszy św. przewodniczył ks. prał. Marian Wojcieszak. Eucharystię koncelebrowali proboszcz parafii ks. Szymon Stępniak oraz emerytowany proboszcz ks. prał. Zdzisław Hatlapa.

Ks. prał. Marian Wojcieszak w rozmowie z Natanaelem Brewczyńskim podkreślił, iż św. Brata Alberta należy nie tylko podziwiać, ale również naśladować. Kapłan przybliżył także fragment homilii, w której mówił o znaczeniu sakramentu chrztu św. i roli rodziców oraz chrzestnych:

Uroczystości odpustowe zakończyła procesja eucharystyczna, która przeszła wokół kościoła. W niedzielę na terenie parafii odbył się również festyn, który zintegrował wspólnotę parafialną i pozwolił zacieśnić więzi między jej członkami.

Relacja i zdjęcia: Natanael Brewczyński

Idź do oryginalnego materiału