Warto się chociaż na chwilę zatrzymać i dobrze przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia, by nie umknęło nam to, co w nich najważniejsze – mówi Tomasz Wolny.
Tomasz Wolny: To poruszająca, duchowa przygoda
Zachęcam, by sięgnąć po serię adwentową z Hallow, aplikacją do modlitwy i medytacji. To poruszająca duchowa przygoda, w której miałem przyjemność użyczyć swego głosu. Tam jest prawdziwa moc! Zapraszam do wsłuchania się w poruszającą historię Sheldona i jego żony Davy. Wraz z Idą Nowakowską, w adwentowym wyzwaniu korzystamy z wybranych cytatów z książki, które oddają drogę pokonaną przez autora, by odnaleźć Bożą Miłość – wyjaśnia Tomasz Wolny.
“Surowe miłosierdzie” to głęboki i szczery opis małżeństwa autora, poszukiwania wiary i przyjaźni z C.S. Lewisem oraz duchowej siły, która podtrzymała Vanaukena po przedwczesnej śmierci jego żony. Książka zawiera 18 listów od C.S. Lewisa i porusza niektóre z uniwersalnych pytań, które otaczają wiarę – istnienie Boga i sens cierpienia.
Sheldon Vanauken opisuje narodziny potężnej miłości pomiędzy nim a jego żoną Davy, zrodzonej na niechrześcijańskich, wręcz pogańskich fundamentach.
ZOBACZ>>> Ida Nowakowska zaprasza na Adwent z aplikacją Hallow. “Spotkaj się z Bogiem, który cię kocha!”
Adwent w towarzystwie niezwykłej miłości…
W Hallow towarzyszymy im w rozwoju ich relacji, poszukiwaniu prawdy i stopniowym zbliżaniu się do Boga i wiary. Gdy wydaje im się, iż wszystko w końcu staje się dla nich zrozumiałe, stają w obliczu głębokiej straty, która sprawia, iż kwestionują wszystko i zmusza ich do ponownego odnalezienia Boga. Dwojgu agnostyków w odkrywaniu ich wiary towarzyszy C.S. Lewis, jeden z największych chrześcijańskich umysłów.
Adwentowy “rozkład jazdy” w Hallow przedstawia się następująco:
- w poniedziałki, wtorki i środy- medytacja nad Bożą miłością z Idą Nowakowską i Tomaszem Wolnym, w oparciu o spotkanie z książką “Surowe Miłosierdzie”,
- w czwartki – świadectwa Bożej miłości z życia wzięte z s. Teresą Pawlak,
- w piątki – modlitwa kontemplacyjna z Tomaszem Samołykiem,
- w soboty – adwentowa muzyka: Gwen Stefani, Lauren Daigle, Matt Maher i Sarah Kroger,
- w niedziele zaś – rozważania ks. Krzysztofa Freitaga.
Adwentowa propozycja w Hallow skupia się wokół czterech tematów wiodących: Spotkanie, Przemiana, Poddanie i Triumf. Dotąd zostały poruszone dwa wątki: “On nas poszukuje, ale my próbujemy Go zastąpić” i “On kocha nas tak bardzo, iż wywraca wszystko do góry nogami / staje się wszystkim / odmienia całe nasze życie”. Podczas dwóch ostatnich tygodni poprzedzających Święta Bożego Narodzenia pojawią się kolejne zagadnienia: “Jak dojrzewa miłość do Boga – dojrzewa ona w bólu – i musimy przez nią porzucić wszystko” i na koniec Adwentu: “Miłość zwycięża śmierć”.
Hallow (ang. “uświęcać”) jest katolicką aplikacją do modlitwy i medytacji, która ma na celu pogłębienie relacji z Bogiem przez budowanie nawyku modlitwy i poznawanie różnych jej technik. Aplikacja zawiera tysiące oryginalnych sesji takich jak codzienne refleksje z Pismem Świętym, różaniec, Lectio Divina, ignacjański rachunek sumienia, modlitwy tradycyjne, litanie, nowenny, muzyka religijna i wiele innych…
Regularnie pojawiają się też nowe serie, zwane wyzwaniami, pozwalające jako społeczność przeżywać ważne okresy liturgiczne w Kościele jak np. Adwent czy Wielki Post. Hallow współpracuje z wieloma wspaniałymi Gośćmi takimi jak bp. Artur Ważny, ks. Sebastian Picur, s. Anna Maria Pudełko, Monika i Marcin Gomułkowie, Ida Nowakowska czy Tomasz Wolny.
W zakładce „Społeczność” można także dodawać znajomych, tworzyć grupy modlitewne i modlić się nawzajem w swoich intencjach, wymieniać refleksjami i wspólnie przechodzić przez treści zawarte w aplikacji.
Źródło
atom