Sześć nowych miast w Polsce. Rząd wprowadził zmiany w podziale terytorialnym
Zdjęcie: Gmina wiejska Nowe Miasto Lubawskie zmieniła nazwę na Bratian / Opoka
Od 1 stycznia sześć miejscowości uzyskało prawa miejskie w województwach: mazowieckim, lubelskim, opolskim i śląskim. Dokument wprowadza także liczne zmiany granic gmin i miast oraz nową nazwę jednej z gmin wiejskich.

5 miesięcy temu
![Piłkarze z Ekwadoru uklękli na boisku, by dziękować Bogu za zwycięstwo z Niemcami [+WIDEO]](https://misyjne.pl/wp-content/uploads/2026/06/mid-epa13064712.jpg)















