W piątek, 15 sierpnia, w naszej parafii obchodziliśmy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny zwane także Świętem Matki Boskiej Zielnej– jest to jedno z najważniejszych świąt maryjnych w Kościele katolickim. Mszy Świętej o godz. 10.30 przewodniczył ks. Dariusz Porzuczek, nowy proboszcz.
Podczas Eucharystii wierni przynieśli dwa wieńce dożynkowe jako wyraz wdzięczności za tegoroczne plony. Zgodnie z tradycją tego dnia odbyło się również poświęcenie ziół, kwiatów i zbóż.
Dziękujemy wszystkim parafianom za udział w uroczystościach oraz za przygotowanie wieńców i dekoracji.
Zdjęcia: Mirosław Dudek







![Bilans ofiar śmiertelnych trzęsień ziemi w Wenezueli wzrósł do 1430 [+GALERIA]](https://misyjne.pl/wp-content/uploads/2026/06/mid-epa13068181.jpg)




![Pojechali turystycznie i ekologicznie. Za nami 12. Dolnośląski Rajd o Kropelce [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/12-Dolnoslaski-Rajd-o-Kropelce-2026.06.27a-1.jpg)



