Strefa Chwały Festiwal to czas spotkania, uwielbienia, a także rozmów na ważne tematy i budowania relacji. W tym roku, w namiocie przy Ołtarzu Papieskim w Starym Sączu blisko 800 osób gromadziło się przez 6 dni, by uczestniczyć w rekolekcjach prowadzonych przez o. Archanioła Borka, a także panelach dyskusyjnych i konferencjach dotyczących życia we współczesnym świecie i Kościele.
Strefa Chwały jest potrzebna, aby nasza wiara nie przeziębiła się – powiedział kard. Konrad Krajewski podczas tegorocznej edycji Strefa Chwały Festiwal.
Rekolekcje to czas duchowego wzrastania, co gwarantowały uczestnikom stałe punkty rekolekcji: codzienna Eucharystia, wieczorne uwielbienia, możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania oraz franciszkańska metoda medytacji AMOR, którą każdego dnia prowadził ks. Robert Pisula. Wśród uczestników nie zabrakło nowych twarzy, ale byli także stali bywalcy Strefy: m. in. kard. Konrad Krajewski, bp Artur Ważny, bp Grzegorz Suchodolski.
ZOBACZ>>> Nie masz pomysłu na wakacje? Wybierz się na festiwal! [MAPA WYDARZEŃ]
Strefa Chwały Festiwal 2024 – czas spotkań i rozmów
Uczestnicy rekolekcji mogli brać udział w panelach dyskusyjnych podejmujących trudne, ale istotne tematy. Milena Sławińska poprowadziła panel pt. “Jesteś ważna” i wraz z rozmówczyniami: Małgorzatą Dąbrowską, Kamilą Dratkowicz, Anną Cmokowicz podejmowały temat roli kobiety, jako matki, żony, córki w dzisiejszym świecie i w Kościele. W odpowiedzi na ten panel Andrzej Dubiel rozmawiał ze swoimi gośćmi: Jackiem Lelkiem, Arkadio, bp. Arturem Ważnym o roli mężczyzny jako odpowiedzialnego ojca.
Tematem kolejnego panelu był rozwój muzyki uwielbienia w Polsce i na świecie, podczas rozmowy Mate.O i Mark Medley odpowiadali na pytania uczestników, co prowadził i moderował o. Andrzej Bujnowski. A o naszym miejscu w Kościele mówił w swojej konferencji Aleksander Bańka.
Kolejnym ważnym tematem poruszonym podczas rekolekcji był panel pt. “Psychologia internetu” prowadzony przez Dawida Radomskiego, który w bardzo interesujący sposób nakreślił obecnym rodzicom jakie zagrożenia wypływają z obecności ich dzieci w internecie. Pan Dawid przeprowadził także kilka warsztatów dla młodzieży, która z zaangażowaniem uczestniczyła w spotkaniach.
Rodzinne świętowanie niedzieli na Strefie Chwały
Niedzielne popołudnie zdominowała rywalizacja sportowa, w której wzięły udział rodziny, ojcowie z synami, mamy z córkami, grając w siatkówkę i piłkę nożną. Był to niezwykły czas rodzinnego świętowania niedzieli, który wzbogacił swoim koncertem Arkadio, a wieczorem na scenie zaprezentowany został spektakl Teatru Klasyki Polskiej pt. “Newry. Wieczór z Norwidem”.
Równolegle trwały rekolekcje Strefa Młodych, w ramach których młodzi uczestnicy mieli spotkania animowane przez o. Marcina Przywarę oraz przygotowywali się do organizacji Strefa Młodych Festiwal, który odbędzie się już 5 października w Sosnowcu.
ZOBACZ>>> „W duchu Polskiej Lizbony”. Weź udział w Strefa Młodych Festiwal
Ponadto w czasie trwania rekolekcji równolegle odbywały się warsztaty dla dzieci i młodzieży Art Strefa. Uczestnicy mogli przez 5 dni szlifować swoje talenty i nabywać nowe umiejętności w zakresie tematycznych zajęć: wokalnych, teatralnych, fotograficznych, graffiti, montażu video, a dla najmłodszych przygotowano zajęcia muzyczne podczas których poprzez zabawę muzyką mogli nauczyć się wielu piosenek wraz z pokazywaniem i ćwiczeniami.
Strefa Chwały Festiwal, jak zapewniają organizatorzy jest dla wszystkich, dla wielopokoleniowych rodzin, każdy znajdzie przestrzeń dla siebie, by móc w pełni uczestniczyć w rekolekcjach, ale także odpocząć od zgiełku codzienności.
Relacje z poszczególnych dni oraz więcej informacji o rekolekcjach można znaleźć na facebooku,
i na stronie internetowe.
Organizatorem Strefa Chwały Festiwal jest Fundacja Muza Dei – Centrum Nowej Kultury nowoczesna organizacja pozarządowa, której nadrzędnym celem jest promowanie tradycyjnych wartości społecznych oraz Nowej Kultury, stawiającej na człowieka, na jego godność. Organizujemy koncerty, widowiska, festiwale, konferencje, warsztaty, spotkania, spektakle teatralne i inne wydarzenia kulturalne, których odbiorcami są różne grupy wiekowe.
materiały prasowe, pa/Stacja7
Źródło
atom