Tradycyjne w okresie Adwentu, Liturgiczna Służba Ołtarza organizuje spotkanie wigilijne. W tym roku odbyło się ono w sobotę 13 grudnia. Pierwszym punktem spotkania była wspólna modlitwa na wieczornej mszy świętej. Następnie wszyscy udali się na plebanie, gdzie była przygotowana kolejna część uroczystości. Ksiądz Damian odczytał fragment Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa i złożył wszystkim życzenia świąteczne. Zgodnie z tradycją wszyscy podzielili się opłatkiem i złożyli sobie serdeczne życzenia. Spotkanie umiliło wspólne śpiewanie kolęd. Nie zabrakło też ciast i smakołyków, oraz upominków dla wszystkich uczestników spotkania.
Niech zbliżający się czas narodzin Jezusa w Betlejem, będzie dla naszej Liturgicznej Służby Ołtarza okazją do wyrażenia wzajemnej miłości, która płynie z ciszy żłóbka.


![Mamy nowego biskupa. Ks. Przemysław Szulc przyjął święcenia biskupie w Pelplinie [+GALERIA]](https://misyjne.pl/wp-content/uploads/2026/06/mid-26627055.jpg)



.webp)









