Sanktuarium św. o. Stanisława Papczyńskiego kościołem jubileuszowym archidiecezji warszawskiej

papczynski.pl 1 tydzień temu

Rok Jubileuszowy 2025 został zainaugurowany w Watykanie 24 grudnia, otwarciem drzwi świętych przez papieża Franciszka. Jubileusz Zwyczajny Roku 2025 pod hasłem „Pielgrzymi nadziei”. Nasze Sanktuarium św. o. Stanisława Papczyńskiego jest jednym z jedenastu kościołów jubileuszowych Archidiecezji Warszawskiej. To ogromne wyróżnienie i przywilej dla naszego Sanktuarium. Przez cały rok 2025 będzie w nim można uzyskać odpust zupełny dla siebie lub dla zmarłych, choćby dwa razy dziennie.

Aby jak najlepiej przeżyć Rok Jubileuszowy w naszym Sanktuarium wprowadzamy dodatkowe nabożeństwo jubileuszowe, w każdą sobotę o godz. 11.00. Pierwsze takie nabożeństwo odbędzie się w sobotę 4 stycznia.

Ponadto od 7 stycznia do końca Roku Jubileuszowego, od poniedziałku do piątku, od godz. 18.30 do Mszy św. wieczornej o godz. 19 i zaraz po niej do godz. 20.30 będzie trwało wystawienie Najświętszego Sakramentu. W tym czasie będzie też możliwość spowiedzi.

***

JAK UZYSKAĆ ODPUST?

Zgodnie z normami Penitencjarii Apostolskiej, w ramach Roku Jubileuszowego, dar odpustu zupełnego dla siebie lub zmarłego mogą otrzymać wszyscy wierni, którzy spełniają następujące warunki:

– realizowane są w stanie łaski uświęcającej oraz są wolni od wszelkiego przywiązania do jakiegokolwiek grzechu,
– po przystąpieniu w czasie Roku Jubileuszowego do sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjęciu Komunii Świętej;
– ofiarują swoją modlitwę zgodnie z intencjami Papieża;
– udadzą się na pielgrzymkę do dowolnego świętego miejsca jubileuszowego i wezmą udział w celebracji Mszy św. lub innym nabożeństwie liturgicznym;
– nawiedzą kościół jubileuszowy lub inne wyznaczone miejsce, na chwilę adoracji eucharystycznej lub pobożne rozmyślanie oraz zakończą modlitwą „Ojcze nasz”, wyznaniem wiary i modlitwą do Najświętszej Maryi Panny.

Dar odpustu można uzyskać dwukrotnie w ciągu dnia, zachowując powyższe warunki, jednak z intencją ofiarowania drugiego odpustu za zmarłego, co wiąże się z przystąpieniem drugi raz tego samego dnia do Komunii Świętej.

Idź do oryginalnego materiału