Rycerze Kolumba: 100 milionów dolarów wsparcia finansowego dla seminarzystów i powołań religijnych.

1 tydzień temu

Programy organizacji wspierają duchowieństwo poprzez finansowanie formacji i edukacji przyszłych kapłanów.

Prezes Rycerzy, Patrick Kelly, podkreślił znaczenie tej pomocy jako kluczowego elementu misji organizacji.

Od 1981 roku Rycerze Kolumba stale angażują się w pomoc duchową i materialną dla seminarzystów na całym świecie.

Szacowany czas czytania: około 2-3 minuty.

Źródło: Madalaine Elhabbal | CNA | 11 listopada 2024 |
Photo credit: Media Vatican | Rycerze Kolumba
Tekst został przetłumaczony i opracowany na podstawie oryginalnych materiałów źródłowych przez EWTN Polska.
Dziękujemy, iż czytasz ten artykuł. jeżeli chcesz być na bieżąco zapraszamy do zapisania się do newslettera.
Subskrybuj newsletter
Wesprzyj naszą misję

Rycerze Kolumba ogłosili, iż lokalne rady przekroczyły 100 milionów dolarów wsparcia finansowego dla seminarzystów, postulantów i nowicjuszy w ramach Programu Wspierania Powołań (RSVP).

„Od ponad 40 lat RSVP wspiera dziesiątki tysięcy mężczyzn i kobiet, którzy odpowiadają na wezwanie Pana, by służyć Kościołowi i ludowi Bożemu” – stwierdził Najwyższy Rycerz Patrick Kelly w komunikacie z 8 listopada. „Nasze wsparcie dla powołań jest wyrazem miłości Rycerzy Kolumba do Eucharystii, naszych parafii i Kościoła”.

Założona w 1981 r. organizacja RSVP zapewnia pomoc seminarzystom i osobom rozpoczynającym życie zakonne, aby mogli kontynuować rozeznawanie swojego powołania pomimo obciążeń finansowych, takich jak niespłacony kredyt studencki.

Rycerze zachęcają lokalne rady i parafie do zbierania pieniędzy dla seminarzystów w okolicy – za każde 500 dolarów, które lokalna rada przekaże danej osobie, Rada Najwyższa zwraca lokalnej radzie 100 dolarów.

Ponadto, lokalne rady są zobowiązane do zapewnienia niefinansowego wsparcia seminarzystom i zakonnikom, czy to poprzez osobiste wizyty, korespondencję, czy zaproszenia na wydarzenia organizowane przez radę.

Wsparcie finansowe dla powołań jest szczególną sprawą dla Rycerzy, których założyciel, błogosławiony Michael McGivney, został prawie zmuszony do opuszczenia seminarium z powodu presji finansowej po śmierci ojca. Kelly podkreślił, iż gdyby nie „kluczowe wsparcie finansowe” ze strony biskupa Hartford, „Rycerze Kolumba by nie istnieli”.

„RSVP i nasze inne stypendia powołaniowe są tak naprawdę naszym sposobem na spłacenie tego i wspieranie następnego pokolenia księży i zakonników” – stwierdził Kelly.

Urodzony w Connecticut ksiądz i założyciel Rycerzy został beatyfikowany w październiku 2020 roku. Papież Franciszek napisał wówczas w liście apostolskim, iż „gorliwość McGivneya w głoszeniu Ewangelii i wielkoduszna troska o braci i siostry uczyniły go wybitnym świadkiem chrześcijańskiej solidarności i braterskiej pomocy”.

McGivney pierwotnie założył Rycerzy Kolumba w 1882 roku jako małe stowarzyszenie braterskie, aby służyć swojej społeczności w New Haven w stanie Connecticut, która w dużej mierze składała się z rodzin imigrantów z klasy robotniczej.

Obecnie Rycerze zrzeszają ponad 2,1 miliona członków w ponad 16 800 lokalnych radach na całym świecie.

słowa kluczowe: Rycerze Kolumba, powołania, seminarzyści, seminaria, prezbiterzy, neoprezbiterzy, młodzi księża, klerycy, pomoc, wsparcie, Kościół,

Idź do oryginalnego materiału