Rod Dreher: zrezygnowaliśmy z wewnętrznej wolności, a technologia zamieniła nas w niewolników
Zdjęcie: Opoka
Technologia, którą przyjęliśmy, zamienia nas w niewolników. Dotyczy to zarówno sfery polityki, jak i religii – wskazuje autor „Opcji Benedykta”, Rod Dreher w wywiadzie dla Opoki. jeżeli chcemy się temu przeciwstawić, musimy podjąć świadomy wysiłek, aby budować swe życie wokół obiektywnej prawdy, a nie w świecie pozorów, zwłaszcza dziś – w epoce sztucznej inteligencji.

6 miesięcy temu

![Rekord ciepła pobity w Danii [+GALERIA]](https://misyjne.pl/wp-content/uploads/2026/06/mid-epa13067006.jpg)


![Mamy nowego biskupa. Ks. Przemysław Szulc przyjął święcenia biskupie w Pelplinie [+GALERIA]](https://misyjne.pl/wp-content/uploads/2026/06/mid-26627055.jpg)



.webp)







