Relacja z majówki

dagorzow.pl 4 tygodni temu

9 maja br. odbyła się kolejna Majówka Stowarzyszenia. Najpierw spotkaliśmy się w kaplicy Sióstr Miłosierdzia Bożego w Gorzowie, gdzie ks. Krzysztof Hojzer odprawił Mszę Św.

W swoim kazaniu pięknie nawiązał do słów Pana Jezusa z Ewangelii wg Świętego Jana: „Jeżeli was świat nienawidzi, wiedzcie, iż Mnie wpierw znienawidził…”. Poruszył też temat wdzięczności za życie, także w kontekście życia naszego Szefa. Na zakończenie liturgii stanęliśmy wszyscy do grupowej fotografii, którą wykonała siostra Noemi (przy okazji dziękujemy za gościnę i wspólną modlitwę).

Po Mszy Św. nastąpił przejazd na gościnną polanę Nadleśnictwa Bogdaniec, która znajduje się w Motylewie (koliba KŁ Jeleń w Bogdańcu). Po rozpaleniu uprzednio przygotowanego ogniska zajęliśmy się poszukiwaniem dostępu do prądu, ale ostatecznie okazało się, iż tym razem musimy obejść się bez tej zdobyczy cywilizacji. Okazało się to mało ważnym szczegółem wobec pięknej pogody, atmosfery serdeczności i poczucia wspólnoty.

Mimo braku instrumentów była ochota do śpiewania (w tym duży „set” z utworami Bułata Okudżawy), bardzo wszystkim smakowały przygotowane przez Zbyszka pajdy chleba z domowym smalcem i ogórkiem, były oczywiście kiełbaski i inne mięsne specjały z paleniska. Nasze dziewczyny jak zwykle dały popis umiejętności cukierniczych, zwłaszcza tort „Limoncello” autorstwa Doroty oraz „pleśniak” Wandy. W drugiej części biesiady wizytę złożył nam sam Pan Nadleśniczy, była więc okazja do swobodnej rozmowy, osobistego podziękowania za lata współpracy i planowania kolejnych wydarzeń.

Naszą Majówkę zakończyliśmy wraz zachodem słońca, a w obu jej częściach wzięło udział prawie 30 osób, co świadczy o nieznacznej ale stałej tendencji wzrostowej.

Więcej zdjęć i filmików można znaleźć w zakladce Zasoby/Zdjęcia i Wideo, czyli tutaj: https://www.flickr.com/photos/148047825@N04/albums/72177720333871745/

Idź do oryginalnego materiału