Przez 10 lat u boku Jana Pawła II. „Jego modlitwa była skuteczna” – zaświadcza ks. Paweł Ptasznik
Zdjęcie: Opoka
Przez blisko dziesięć lat obserwował św. Jana Pawła II z bliska – podczas podróży apostolskich, modlitwy i codziennej pracy w Watykanie. „Sam prosiłem go o modlitwę i chcę zaświadczyć, iż była skuteczna” – mówi ks. Paweł Ptasznik, przewodniczący Watykańskiej Fundacji Jana Pawła II. W Częstochowie opowiadał o duchowych fundamentach świętości Papieża Polaka i przybliżył działalność Fundacji, która w tym roku obchodzi jubileusz 45-lecia.

4 tygodni temu



![[WIDEO] Poruszający dokument o ks. Janie Kaczkowskim już we wrześniu. TVP pokazała zwiastun](https://static.deon.pl/storage/image/core_files/2026/6/25/63fedb0c3ee4436f63d33274160bf873/png/deon/feed/Fotos_13.webp)



![Czy Kościół powinien zmienić nauczanie dotyczące antykoncepcji? [KOMENTARZ]](https://misyjne.pl/wp-content/uploads/2020/12/thoughtful-man-woman-colleagues-hold-chins-being-concentrated-solving-problem-look-directly.jpg)







