Przegrana sprzed lat nie musi być ostateczna. Nowa szansa dla właścicieli nieruchomości z infrastrukturą przesyłową
Zdjęcie: Opoka
Właściciele nieruchomości, którzy w ciągu ostatnich dziesięciu lat przegrali prawomocnie spór sądowy dotyczący urządzeń przesyłowych, mogą w tej chwili skorzystać z możliwości wznowienia postępowania. Dotyczy to podmiotów, które wcześniej przegrały procesy z przedsiębiorstwami przesyłowymi, ponieważ sądy uznały, iż doszło do zasiedzenia służebności gruntowej odpowiadającej treścią służebności przesyłu. Możliwość ta wynika z wyroku Trybunału Konstytucyjnego z dnia 2 grudnia 2025 r. (sygn. P 10/16). Skarga o wznowienie postępowania może zostać wniesiona w terminie trzech miesięcy od dnia ogłoszenia tego orzeczenia, tj. najpóźniej do dnia 2 marca 2026 r.

5 miesięcy temu






![Bilans ofiar śmiertelnych trzęsień ziemi w Wenezueli wzrósł do 1430 [+GALERIA]](https://misyjne.pl/wp-content/uploads/2026/06/mid-epa13068181.jpg)






![Pojechali turystycznie i ekologicznie. Za nami 12. Dolnośląski Rajd o Kropelce [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/12-Dolnoslaski-Rajd-o-Kropelce-2026.06.27a-1.jpg)

