„Polska znajduje się na wieloletniej ścieżce depopulacji”. Demograf komentuje najnowsze dane GUS

3 tygodni temu
Zdjęcie: Opoka


„Największym problemem jest brak myślenia strategicznego. Projekty pronatalistyczne były «mało odważne», fragmentaryczne, często krótkoterminowe i nastawione głównie na transfery pieniężne” – mówi dr Krzysztof Szwarc, demograf z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.
Idź do oryginalnego materiału